12/06/2018

Noc Teatrów w NCK

Noc Teatrów w NCK

Nowohuckie Centrum Kultury przygotowało specjalne teatralne propozycje wpisujące się w program 12. krakowskiej Nocy Teatrów. Mamy dla wszystkich teatromaniaków aż trzy propozycje, każdą – w zupełnie innym stylu, wszystkie – 16 czerwca 2018 r., wszystkie – za darmo!

PŁACZKI /wersja uliczna/ – Grupa Wokół Centrum

pokaz na Alei Róż, g. 18.00

Żałoba to dziś temat raczej niepopularny. Tworząc Płaczki tancerki Grupy Wokół Centrum chciały zderzyć tradycję ze współczesnością i przyglądnąć się różnym wariantom „przeżywania” i opowiadania o nim. Kreując scenki na przemian poważne, ironiczne, zabawne, smutne, a czasem groteskowe, starają się igrać z wrażliwością widzów, wplątując ich w emocjonalne pułapki. „Płaczki” to interaktywny spektakl, przełamujący bariery sceniczności, budujący intymność w bliskich spotkaniach artystów z widzami.

<więcej informacji – kliknij>

 

TANGERE – Teatr Ab Intra

studio teatralne 209, g. 20.00
bezpłatne wejściówki do odbioru w Kasie NCK od 1 czerwca 2018 r.

Po pięciu latach Teatr Ab Intra powraca z nową odsłoną spektaklu inspirowanego dramatem „Tango” Sławomira Mrożka. Spektakl jest obszerną refleksją na temat kondycji współczesnego człowieka. W obliczu głębokiego konfliktu wartości i różnic światopoglądowych symbolizowanych przez członków rodziny Stomila przyglądamy się ludzkim postawom wobec rzeczywistości i ich konsekwencjom.

<więcej informacji – kliknij>

 

MECHANICZNE SNY – Barbara Bujakowska i Karol Miękina

Studio KCC, g. 20.00
bezpłatne wejściówki do odbioru w Kasie NCK od 11 czerwca 2018 r.

Przejawy mechanizacji można zauważyć w braku naturalnego i spersonalizowanego ruchu postaci, który usytuowałby głównych bohaterów w konkretnej rzeczywistości. Bujakowska, jeszcze przed stworzeniem choreografii Mechanicznych snów, wypracowała język oparty o proste formy geometryczne, powtarzane w zautomatyzowany i pozbawiony indywidualnej gestyki sposób. Spektakl powstał w ramach kuratorskiego projektu Anny Królicy Maszyna choreograficzna w Cricotece.

<więcej informacji – kliknij>

 

Plakat wydarzenia: