13/06/2018

Budżet Obywatelski Miasta Krakowa – czas na głosowanie!

Budżet Obywatelski Miasta Krakowa – czas na głosowanie!

Głosowanie w ramach tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego odbędzie się w dniach 16 – 30 czerwca 2018 r. Mieszkańcy będą mogli wybierać spośród aż 431 propozycji: 123 ogólnomiejskich oraz 308 dzielnicowych.

 

Gdzie i jak głosować?

Głosować można online na stronie: www.budzet.krakow.pl lub tradycyjnie – za pośrednictwem papierowych kart do głosowania, które będzie można znaleźć w aż 100 punktach głosowania – także w Nowohuckim Centrum Kultury! Do NCK zapraszamy od poniedziałku do piątku (w terminie od 18 do 30 czerwca 2018 r.) w godzinach 10.00 – 17.00, do punktu znajdującego się w Bibliotece NCK (sala 005).

Na papierowych kartach do głosowania, oprócz wskazania wybranego projektu, trzeba także podać dane: imię i nazwisko, adres zamieszkania oraz numer PESEL. Każda osoba może wypełnić i oddać tylko jedną kartę – przed wrzuceniem głosu, osoba obsługująca punkt głosowania prosić będzie o okazanie dokumentu potwierdzającego tożsamość.


Dlaczego warto głosować?

W tym roku mieszkańcy rozdysponują ponad 12 mln zł! Być może właśnie dzięki budżetowi uda się wyremontować pobliski plac zabaw albo stworzyć wymarzony mural? Lista zgłoszonych projektów: www.budzet.krakow.pl

Kto może oddać głos?

Do głosowania uprawnione są osoby, które w dniu oddania głosu ukończyły 16 lat oraz są mieszkańcami Krakowa. Co ważne, nie muszą być zameldowane na terenie miasta. Nowością jest umożliwienie głosowania zamieszkującym Kraków cudzoziemcom – jeśli nie posiadają numeru PESEL – przy zakładaniu konta na platformie budzet.krakow.pl dodatkowo będą musieli podać swoją datę urodzenia oraz płeć. Na tej podstawie generowany będzie kod identyfikacyjny, który umożliwi głosowanie.


Masz pytanie dotyczące budżetu obywatelskiego?

Do dyspozycji mieszkańców jest infolinia budżetu obywatelskiego pod numerem 12 616 11 11. Mieszkańcy od poniedziałku do piątku w godzinach 7:45–15:30 mogą otrzymać ogólną informację na temat budżetu obywatelskiego, jak również pomoc techniczną w obsłudze platformy elektronicznej.