Noc Tańca 2024
Noc Tańca 2024
Noc Tańca 2024 w Nowohuckim Centrum Kultury!
Na scenie plenerowej (g. 14.30 – 21.30) koncert grup i zespołów tanecznych NCK oraz zaproszonych gości. Wystąpią m.in.: Zespół Baletowy „Reverie” z Klubu Zgody OKKNH, Zespół Pieśni i Tańca „Nowa Huta”, Zespół Góralski „Hamernik”, Dziecięcy Zespół Góralski „Mali Hamernicy”, Grupa Baletowa „Etiuda”, Grupa Baletowa „Largo”, Zespół Tańca Nowoczesnego „Klips”, Formacja Taneczna „Flesz Dance”, Grupy Disco, Grupa Break Dance, Akademia Tańca „Bajlandia”, Grupy Hip-Hop, Grupa Cheerleaders, Taneczny Klub Seniora, Grupa „Maram”, pokaz solowy w wykonaniu Adriany Tabaki „Sakiny”, Duet taneczny Katarzyna Stolarczyk-Skoczylas i Piotr Malaga, Amatorski Klub Tańca Towarzyskiego „encek”- para taneczna Paweł Benet i Dorota Sadowska, La Folie! Retro Cabaret.
W Studiu KCC (g. 20.00 – 22.30) jam taneczny o charakterze improwizowanym do muzyki na żywo – otwieramy przestrzeń do improwizacji ruchowej/tanecznej. To możliwość aktywnego uczestnictwa w działaniu improwizowanym, jak również inspiracji innymi osobami poprzez obserwację. Podczas jamu na żywo zagra dla nas DJ’ka Eta Hox. Jam w swojej idei jest spotkaniem nastawionym na spontaniczność i wymianę, okazją do pobudzającego spotkania między tancerkami i tancerzami. Dla Krakowskiego Centrum Choreograficznego jest także kolejnym sposobem na wzmacnianie relacji społeczności tańca i przedłużeniem marzeń o tworzeniu przestrzeni ruchu jako przestrzeni otwartej na wpływy i wzajemną inspirację. Wydarzenie jest otwarte dla wszystkich osób chcących poruszać się we wspólnej przestrzeni – zarówno tych z doświadczeniem ruchowym/tanecznym, jak i bez niego. Liczba miejsc ograniczona, bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie NCK od 4.06.2024 r.
Program koncertu na scenie plenerowej:
14.30 – 14.35 rozpoczęcie
14.35 – 14.50 Teatrzyk ze Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski Dom Nadziei
14.50 – 15.00 Zespół baletowy „Reverie” działający w Klubie Zgody Ośrodka Kultury Kraków – Nowa Huta
Dzieci w wieku od 5 do 10 lat zaprezentują dwie choreografie taneczne: „Kolorowe ptaki” oraz „Przemijanie”.
Choreografia – Zofia Biskup
15.00 – 15.20 Dziecięcy Zespół Góralski MALI HAMERNICY
Zespół zaprezentuje autentyczny folklor Skalnego Podhala w programie „Na Naskom Nucicke”. Taniec, zabawy, śpiew, muzyka góralska i piękne kostiumy. Kapela na żywo.
Kierownictwo artystyczne i choreografia: Anna i Kazimierz Lassakowie
15.20 – 15.30 Akademia Tańca BAJLANDIA
Widowisko taneczne w bajkowej konwencji w wykonaniu najmłodszych tancerzy przedszkolaków. Układy oparte są na znanych hitach muzycznych i tanecznych z repertuaru dziecięcego, z wykorzystaniem bajkowych kostiumów i rekwizytów: „Minionki”, „Witajcie w naszej bajce”, „Koszmary”, „Dobre sny”.
Choreograf i pedagog – Joanna Jania
15.30 – 15.50 Hip-Hop i Cheerleaders
Grupy zaprezentują kolarz dynamicznych układów tanecznych do przebojowych i energicznych utworów muzycznych.
Choreografia – Patrycja Bańbuła
15.50 – 16.10 Grupa baletowa LARGO działająca przy Klubie „Kuźnia” Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida
Spektakl w wykonaniu dzieci w wieku 4-15 lat obejmujący elementy tańca klasycznego, ludowego, charakterystycznego i współczesnego.
Choreografia – Aneta Ostrowska-Skorupska
16.10 – 16.30 Zespół Góralski HAMERNIK
Zespół Góralski „Hamernik” zaprezentuje autentyczny folklor Skalnego Podhala w programie „Na Hamernicką nutę”. Taniec, śpiew, muzyka góralska i piękne kostiumy. Kapela na żywo.
Kierownictwo artystyczne i choreografia: Anna i Kazimierz Lassakowie
16.30 – 16.45 Grupa Baletowa ETIUDA „Marzyciel”
Przedpremierowy fragment spektaklu baletowego opowiadający o rozterkach, radościach i wrażliwości dziecka, przybliży przeżycia i emocje, które przez dorosłych tak często są skrywane. Układy taneczne w wykonaniu dzieci w wieku od 6-15 lat do muzyki znanego polskiego pianisty i kompozytora Wojciecha Kilara.
Choreografia – Katarzyna Stolarczyk-Skoczylas
16.45 – 17.15 Zespół Pieśni i Tańca NOWA HUTA
- Tance przeworskie w wykonaniu grupy dziecięcej – opr. muzyczne Andrzej Radzik, choreografia Agnieszka Topór, przygotowanie taneczne grupy Agnieszka Topór, przygotowanie wokalne Andrzej Cebulak.
- Tańce Beskidu Śląskiego w wykonaniu grupy młodzieżowej – opr. muzyczne Jan Krakowiak, choreografia Alicja Śliwa, przygotowanie taneczne grupy Alicja Śliwa, przygotowanie wokalne Andrzej Cebulak.
- Kujawiak z oberkiem w wykonaniu grupy reprezentacyjnej – muzyka Tadeusz Markowski, choreografia Anatol Kocyłowski, przygotowanie taneczne grupy Alicja Śliwa.
17.15 – 17.40 Zespoły Tańca Nowoczesnego KLIPS, Formacja Taneczna FLESZ DANCE oraz grupy Disco
Fragment spektaklu „Tańczę, więc jestem” – widowisko w stylu tańca nowoczesnego z wykorzystaniem trendów hip-hop, funky i disco, przeplatane scenami teatralnymi w ujęciu nieco humorystycznym i współczesnym. Z wykorzystaniem rekwizytów zrealizowane w ciekawej scenografii. Dynamiczny taniec i barwna oprawa spektaklu gwarantuje widzom świetną zabawę.
Choreografia i przygotowanie – Katarzyna Trynka-Ropa
17.40 – 17.50 Grupa Break Dance
Pokaz Grupy Break Dance do muzyki: James Brown „Give it up or turn it loose”, Szpilersi, „Definicja Stylu”. Na czele grupy stoi Dawid Dec „Decó” – doświadczony tancerz i instruktor, laureat wielu krajowych i międzynarodowych konkursów drużynowych, mistrz Polski i wicemistrz Europy Wschodniej.
Choreografia – Dawid Dec „Decó”
17.50 – 17.55 Katarzyna Stolarczyk-Skoczylas i Piotr Malaga
Pokaz tanga w stylizacji klasycznej do muzyki Astora Piazzolli.
Choreografia – Katarzyna Stolarczyk-Skoczylas
17.55 – 18.10 Taneczny Klub Seniora
Pokaz grupowy tańca towarzyskiego.
Choreografia – Ada Wantuch
18.10 – 18.25 Taniec brzucha Grupa MARAM – Program „Pustynne tajemnice”- cześć I
Pokazy zespołu MARAM oraz pokaz solowy Adriany Tabaki „Sakiny”. MARAM to grupa odważnych, zarażonych orientalnym bakcylem kobiet, które na co dzień trenują taniec brzucha w NCK pod okiem specjalistki Belly Dance Kingi Baran „Kiary”. Taniec łączy kuszące ruchy bioder z subtelnym ruchem rąk i od wieków robi niezwykłe wrażenie poprzez wyzwolenie tego, co najbardziej uwodzicielskie, zmysłowe i kobiece.
Tancerka „Sakina” jest laureatką wielu orientalnych festiwali i konkursów.
Choreografia: Adriana Tabaka „Sakina” oraz Kinga Baran „Kiara”
18.25 – 18.30 Amatorski Klub Tańca Towarzyskiego „encek”
Pełen elegancji pokaz walca wiedeńskiego i walca angielskiego w wykonaniu pary tanecznej klasy międzynarodowej, wielokrotnych finalistów międzynarodowych turniejów tańca towarzyskiego Pawła Beneta i Doroty Sadowskiej.
Choreografia – Ada Wantuch
18.30 – 18.50 Grupa Tańca Współczesnego „Forma”
Pokaz tańca współczesnego – układ „W głębi”.
Tańczą: Joanna Kremel i Katarzyna Szlachetka
Choreografia: Joanna Kremel i Renata Podkowa-Piskorz
18.50 – 19.05 Taniec brzucha Grupa MARAM – Program „Pustynne tajemnice”- cześć II
Pokazy zespołu MARAM oraz pokaz solowy Adriany Tabaki „Sakiny”. MARAM to grupa odważnych, zarażonych orientalnym bakcylem kobiet, które na co dzień trenują taniec brzucha w NCK pod okiem specjalistki Belly Dance Kingi Baran „Kiary”. Taniec łączy kuszące ruchy bioder z subtelnym ruchem rąk i od wieków robi niezwykłe wrażenie poprzez wyzwolenie tego, co najbardziej uwodzicielskie, zmysłowe i kobiece.
Tancerka „Sakina” jest laureatką wielu orientalnych festiwali i konkursów.
Choreografia – Adriana Tabaka „Sakina” oraz Kinga Baran „Kiara”
18.50 – 19.05 La Folie! Retro Cabaret
„Upiór Opery” – widowisko taneczne na motywach „Upiora w Operze”
Historia tajemniczego upiora nawiedzającego gmach Opery Paryskiej i śpiewaczki Christine nieustannie pobudza wyobraźnię odbiorców – od momentu wydania oryginalnej powieści Gastona Leroux, aż po liczne adaptacje musicalowe oraz filmowe. Teatr wykorzystuje tą znaną historię, która koresponduje z widzami, aby pokazać niezwykłe połączenie tańców balowych z XIX wieku z tańcem współczesnym i elementami baletu.
Dzięki widowisku „Upiór z Opery” widzowie będą mieli okazję zobaczyć figury i kroki przeniesione z dawnych traktatów tanecznych i zaadaptowane do muzyki z musicalu, kostiumy historyczne wzorowane na dawnych ubiorach karnawałowych i balowych z XIX wieku, staranną charakteryzację oraz dynamiczną choreografię, która będzie środkiem do pobudzenia emocji oraz opowiedzenia historii o fascynacji, uprzedzeniach i gwałtownych emocjach.
Choreografia: Magdalena Białek, Natalia Malinga, Gabriela Ślusarek oraz Małgorzata Cierlik
prowadzenie koncertu – Ada Wantuch
Sobota, 08.06.2024, scena plenerowa
godz. 14:30 - 19:30 - koncert grup i zespołów tanecznych NCK oraz zaproszonych gości
Sobota, 08.06.2024, studio KCC
godz. 20:00 - 22:30 - jam taneczny
Biuro Organizacji Widowni
telefon: 12 644 02 66 wew. 55
e-mail: REZERWACJA@NCK.KRAKOW.PL