24/06/2024

NH FEST 2024

NH FEST 2024

Letni tygiel artystycznych i twórczych wydarzeń w Nowohuckim Centrum Kultury.

NH FEST to propozycja Nowohuckiego Centrum Kultury dla wszystkich tych, którzy zamierzają wakacje spędzać w Krakowie i okolicach. Letnie zajęcia i kursy, koncerty na scenie plenerowej, Krakowski Festiwal Tańca, Międzynarodowe Triennale Grafiki rozsiane po wszystkich galeriach, rodzinny piknik muzyczny, kuratorskie oprowadzania po wystawie… A także orgaznizowane w NCK przez naszych partnerów: Krakowskie Miniatury Teatralne (zaprasza Krakowskie Forum Kultury) oraz Festiwal Muzyki Polskiej.

NH FEST to koncerty, spektakle teatralne i taneczne, zajęcia artystyczne i warsztaty. W NCK nie ma nudy – również w wakacje! – zapowiada Zbigniew Grzyb, dyrektor NCK.

 

Lato w mieście
Jak co roku na lipiec i sierpień NCK zaplanowało wiele atrakcji dla najmłodszych, starszych i całkiem dorosłych. Odbędą się twórcze warsztaty i zajęcia z różnych dziedzin – taniec, muzyka, plastyka, sport i rekreacja.
<sprawdź ofertę zajęć i kursów wakacyjnych>

SCENA LETNIA
Zapraszamy na rodzinne pikniki muzyczne w zielonym otoczeniu plenerowej sceny NCK, podczas którego każdy znajdzie dla siebie miejsce i ulubiony gatunek muzyczny – jazz, blues, swing, poezja śpiewana czy muzyka alternatywna. Usłyszymy utwory Chopina, Bacha, Gershwina, Pucciniego, Komedy, Zauchy, Wodeckiego czy Bellona.
<program koncertów>

Krakowski Festiwal Tańca
Na początku sierpnia (3-9.08) Krakowskie Centrum Choreograficzne przygotowało wyjątkowe, międzynarodowe wydarzenie – 4. edycję Krakowskiego Festiwalu Tańca, pod hasłem „WIDOK Z BLISKA!”. Tegoroczną edycję festiwalu otworzy (3.08.2024) premiera najnowszej produkcji Krakowskiego Centrum Choreograficznego „Rooms by the sea” w koncepcji i choreografii Joanny Leśnierowskiej. Natomiast następnego dnia (4.08.2024) będziemy wspólnie świętować 10. urodziny KCC! Ideą festiwalu jest pokazanie potencjału tańca współczesnego, funkcjonującego samodzielnie, jak i w relacjach z innymi dziedzinami sztuki, a także uwalnianie energii twórczej tancerzy, choreografów, performerów oraz innych artystów.
<WIDOK Z BLISKA>

SZTUKI WIZUALNE
Przez całe wakacje zapraszamy na wystawy czasowe – Międzynarodowe Triennale Grafiki, plenerową Krakowskiego Klubu Fotograficznego wystawę prac uczestników zajęć pracowni plastycznych oraz do naszych stałych galerii: Galerii Zdzisława Beksińskiego w Krakowie oraz Galerii Autorskiej Jerzego Dudy-Gracza. Będzie można również skorzystać z wyjątkowej okazji i wziąć udział w specjalnych kuratorskich oprowadzaniach, których przewodniczkami będą Agata Duda-Gracz oraz Marta Reczek-Karcz.
<czytaj więcej o wystawach>

Krakowskie Miniatury Teatralne
organizator – Krakowskie Forum Kultury
Od 14 do 19 lipca, w ramach XIV edycji Krakowskich Miniatur Teatralnych, na Scenie NCK zagoszczą aktorzy z całej Polski, prezentując nieznane krakowianom inscenizacje. Gośćmi tegorocznego festiwalu organizowanego przez Krakowskie Forum Kultury, będą teatry z Warszawy: Roma, Kamienica, Ateneum, Keszet oraz Ave Teatr z Rzeszowa.          
<program spektakli>