06/06/2024

XIV Krakowskie Miniatury Teatralne na Scenie NCK!

XIV Krakowskie Miniatury Teatralne na Scenie NCK!

Od 14 do 19 lipca Sceną NCK rządzić będzie teatr, a wszystko za sprawą XIV edycji Krakowskich Miniatur Teatralnych organizowanych przez Krakowskie Forum Kultury!
W programie:

„Dzielny Głębinek” – Teatr Muzyczny ROMA w Warszawie
14.07.2024 r. (niedziela), g. 11.00, Scena NCK

Historia dzielnego Głębinka to opowieść o sile ducha i podążaniu za marzeniami. Mimo niepozornych rozmiarów nasz bohater ma odwagę wyruszyć w niebezpieczną podróż z dna oceanu, aż na powierzchnię. Chce zobaczyć niebo, poczuć promienie słońca i popływać z delfinami. Na swej drodze spotyka jednak różne, nie zawsze przyjazne, oceaniczne stwory: Wątłusze, Wstęgorze, Skoropuchy, Pławifoniki czy ogromnego Plinka. Jak zakończy się jego przygoda? Czego nauczy się podczas pełnej wyzwań podróży? Czy starczy mu odwagi, by zaspokoić ciekawość świata i spełnić marzenia?

reżyseria – Przemysław Redkowski

<czytaj więcej, kup bilet>

 

„tik, tik… BUM!” – Teatr Muzyczny ROMA w Warszawie
15.07.2024 r. (poniedziałek), g. 19.00, Scena NCK

Pop-rockowy, kameralny musical na troje aktorów napisany w 1990 roku przez Jonathana Larsona (późniejszego autora „Rent”, zdobywcy nagród Tony i Nagrody Pulitzera). Bohaterem fabuły jest obchodzący trzydzieste urodziny sfrustrowany kompozytor i autor, który bezskutecznie usiłuje zrobić karierę na Broadwayu. „tik, tik… BUM!” to musical będący de facto autobiografią Larsona, przepełniony gorzkimi, ale zarazem dowcipnymi obserwacjami dotyczącymi show-biznesu, codziennego życia w Nowym Jorku w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku, świata korporacji i związków międzyludzkich.

Występują:
Marcin Franc
Piotr Janusz
Anastazja Simińska

reżyseria – Wojciech Kępczyński

<czytaj więcej, kup bilet>

 

„Historie łóżkowe” – Ave Teatr Rzeszów
16.07.2024 r. (wtorek), g. 19.00, Scena NCK

Jedna z najlepszych komedii kanadyjskiego autora Norma Fostera, w której przedstawia on zabawne, ale też wzruszające losy mieszkańców pewnego miasteczka gdzieś…
Cokolwiek by nie powiedzieć o parze uprawiającej miłość na antenie radia, podstarzałej gwieździe rocka i jego fance, włamywaczach, szefie klubu go-go, striptizerce z ręką na temblaku – to i tak wszyscy wylądują w łóżku… ewentualnie tuż obok… „Historie łóżkowe” to spektakl, w którym bohaterowie, czasami zabawnie nieporadni, tak jak my wszyscy poszukują miłości, akceptacji i bliskości drugiego człowieka.

Występują:
Beata Zarembianka
Magdalena Słowik
Kornel Pieńko
Aleksander Janiszewski
Piotr Rybak

reżyseria – Marcin Sławiński

<czytaj więcej, kup bilet>

 

„Teściowe wiecznie żywe” – Teatr Kamienica w Warszawie
17.07.2024 r. (środa), g. 19.00, Scena NCK

Jak tu budować wspólne gniazdo, kiedy nadopiekuńcze mamuśki nie pozwalają dorosnąć i patrzą krytycznym okiem na każdy ruch młodych? „Teściowe wiecznie żywe” to sztuka przygotowywana specjalnie na 15-lecie Teatru Kamienica wybrana jeszcze przez Założyciela i Dyrektora Kamienicy – śp. Emiliana Kamińskiego. Jakub Zindulka z lekkością i ciepłem analizuje skomplikowane relacje miłosno-rodzinne i z iście czeskim humorem zadaje pytania o sprawy najważniejsze. A to wszystko podane w formie komedii „lekko” muzycznej w mistrzowskiej reżyserii Olafa Lubaszenki.

Występują:
Katarzyna Ucherska
Izabela Dąbrowska
Ewa Gawryluk
Jakub Józefowicz

reżyseria – Olaf Lubaszenko

<czytaj więcej, kup bilet>

 

„Jak to było naprawdę” – KESZET Sławomir Holland
18.07.2024 r. (czwartek), g. 19.00, Scena NCK

Czy można żyć bez mrzonki? To ważne pytanie Antoni Słonimski zadaje czytelnikom opowiadania „Jak to było naprawdę”, które stało się kanwą naszego monodramu. Zadaje to pytanie w roku 1966, w epoce pełnego rozkwitu gomułkowskiego PRLu, w świecie Galluxów, Komisów i bonów PKO, kiedy to poważni urzędnicy z dumą nosili na szyi wieńce z trudem zdobytego papieru toaletowego. Słonimski wykpiwa bezlitośnie ten świat, a uwikłanych w jego biurokratyczne meandry bohaterów traktuje z ciepłem i serdecznością. Wszyscy pielęgnowali wtedy  złudzenie, że zły los można odwrócić. A my? Czy nie potrzebujemy mrzonki zdolnej odgrodzić nas od rzeczywistości? Być może starsi z nas potrzebują też wspomnień? (…)
– Alicja Choińska

Występuje:
Sławomir Holland

reżyseria – Alicja Choińska

<czytaj więcej, kup bilet>

 

„Uciekinierki” – Teatr Ateneum w Warszawie
19.07.2024 r. (piątek), g. 19.00, Scena NCK

Margot, po 20 latach monotonnego życia rodzinnego decyduje się opuścić dom, by wreszcie spróbować egzystować na swoich zasadach. W tym samym czasie Claude opuszcza dom spokojnej starości, bo czuje, że jeszcze chwila, a zanudzi się tam na śmierć… Ta pełna emocji i humoru komedia, napisana przez duet autorski Palmade & Duthuron, podbiła serca francuskiej publiczności, szczególnie w Paryżu. Pisano nad Sekwaną, że to piękna lekcja życia, którą należy się dzielić bez umiaru! Powstała z myślą o wybornym kobiecym deblu aktorskim, który w naszym teatrze tworzą Magdalena Zawadzka i Sylwia Zmitrowicz.

Występują:
Magdalena Zawadzka
Sylwia Zmitrowicz

reżyseria – Wojciech Adamczyk

<czytaj więcej, kup bilet>

Biuro Organizacji Widowni
telefon: 12 644 02 66 wew. 55
e-mail: REZERWACJA@NCK.KRAKOW.PL