31.03.2023

Natalia Kukulska – Gwiazdy dla Autyzmu

Natalia Kukulska – Gwiazdy dla Autyzmu

wiosenny koncert charytatywny na rzecz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego „Centrum Autyzmu i Całościowych Zaburzeń Rozwojowych” w Krakowie

Po raz siódmy w NCK organizowany jest koncert, podczas którego zbierane są środki na pomoc dla Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego pn. Centrum Autyzmu i Całościowych Zaburzeń Rozwojowych w Krakowie. W tym roku ośrodek obchodzi również swoje 10-cio lecie istnienia. Cały dochód zostanie przeznaczony na cele statutowe SOSW Centrum Autyzmu, aby móc zapewnić najwyższy standard edukacji podopiecznym. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na dodatkowe wyposażenie ośrodka, organizację atrakcyjnych zajęć, wycieczek i treningów społecznych.

Tym razem wraz z orkiestrą wystąpi jedna z najbardziej znanych i cenionych wokalistek na polskim rynku muzycznym – Natalia Kukulska. Będzie można usłyszeć takie jej utwory, jak: Decymy, Halo tu Ziemia czy Kobieta. Wszystko w nowych, specjalnie przygotowanych aranżacjach w wykonaniu Orkiestry Wieniawa. Można śmiało powiedzieć, że synonimem Orkiestry jest eksperyment, łączenie brzmień, gatunków i stylów oraz ciągłe przełamywanie barier i stereotypów przypisywanych orkiestrom dętym. Dotychczas z Wieniawą wystąpili m.in.: Kayah, Czesław Mozil, Mateusz Ziółko, Zuza Jabłońska, Artur Andrus czy AbradAb. Warto dodać, że koncert poprowadzi przebojowy mieszkaniec Nowej Huty – Adam Grzanka we własnej osobie!

Oprócz świetnej zabawy, jednym z wielu celów koncertu jest promowanie wiedzy na temat autyzmu. Większość z nas nie wie i nie zdaje sobie sprawy, że statystycznie liczba osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu rośnie, w tym momencie już 1 na 100 osób. Zaburzenia związane z autyzmem utrudniają nawiązywanie kontaktów społecznych, komunikowanie się czy radzenie sobie podczas zmieniających się sytuacji życiowych. Wychodząc naprzeciw rosnącemu problemowi zostaną zorganizowane punkty informacyjne, w których na wszelkie pytania będą udzielać odpowiedzi specjaliści. Koncertowi będzie towarzyszyć kiermasz oraz wystawa prac uczniów.

Inicjatorem i koordynatorem wydarzenia jest Roman Głowacki, pedagog specjalny, nauczyciel w Centrum Autyzmu oraz członek kilku zespołów. Jego największą pasją jest praca terapeutyczna z drugim człowiekiem i pomaganie mu w stawaniu się lepszym każdego dnia.

Organizatorzy: Nowohuckie Centrum Kultury i Orkiestra Wieniawa na rzecz SOSW Centrum Autyzmu
Sponsorzy: Oknoplast, PJG Instalacje Sanitarne i Technologiczne
Partnerzy medialni: TVP Kraków

Piątek, 31.03.2023, Scena NCK
godz. 19:00

Biuro Organizacji Widowni
telefon: 12 644 02 66 wew. 55
e-mail: REZERWACJA@NCK.KRAKOW.PL