11.02.2023

Mecz pokazowy grup minihokeja

Mecz pokazowy grup minihokeja

Najmłodsi hokeiści Cracovii zaprezentują swoje umiejętności i będą promować najszybszą dyscyplinę zespołową na świecie. W trakcie wydarzenia dowiecie się mnóstwo ciekawych informacji na temat hokeja, zobaczycie profesjonalny sprzęt oraz otrzymacie zaproszenia na mecze drużyny seniorskiej Comarch Cracovii. Będzie można także uzyskać informacje na temat zapisów do Akademii oraz klas hokejowych w Szkole Podstawowej nr 10 w Krakowie.

Mecz poprowadzi były sędzia międzynarodowy Jacek Chadziński, a gośćmi będą aktualni zawodnicy drużyny Comarch Cracovii i reprezentacji Polski.

Cracovia jest najstarszym klubem sportowym w Polsce, powstałym w 1906 roku. Pierwsze wzmianki o sekcji hokeja na lodzie pojawiły się już w 1912 roku, a regularną działalność zainaugurowano w latach dwudziestych ubiegłego stulecia. Od tego czasu drużyna Cracovii sięgnęła po dwanaście tytułów mistrza kraju, trzy Puchary oraz trzy Superpuchary Polski. W 2022 roku jako pierwsza drużyna w historii kraju wywalczyła jedno z najważniejszych trofeów w europejskim hokeju czyli Puchar Kontynentalny. Przy klubie działa również Akademia Hokejowa Cracovia CANPACK, w której trenuje aktualnie ponad sto dzieci, wspieranych przez doświadczoną kadrę trenerską, złożoną z byłych zawodników pierwszej drużyny. Jako jedni z nielicznych w Polsce posiadamy wszystkie grupy juniorskie, począwszy od minihokeja aż po juniora młodszego. Zawodnicy „Pasów” – bo taki pseudonim nosi drużyna – osiągają sukcesy na arenie krajowej i międzynarodowej, rozgrywając mecze ligowe oraz liczne turnieje, w których mogą zmierzyć się z rówieśnikami. Akademia prowadzi również ciągły nabór, zachęcając dzieci do uprawiania hokeja poprzez naukę i zabawę.

Sobota, 11.02.2023, Lodowisko NCK
godz. 12:30

Dział Edukacji
telefon: 12 644 02 66 wew. 35
e-mail: EDUKACJA@NCK.KRAKOW.PL