16.03.2018

Najpiękniejsze pieśni i ballady Bułata Okudżawy – koncert

Najpiękniejsze pieśni i ballady Bułata Okudżawy – koncert

Bez wątpienia słuchając jego głosu i pieśniach wychowały się miliony Polaków. Śpiewał tak, że w sercach pojawiał się spokój, przemijały wszelkie problemy.

„Najpiękniejsze pieśni Bułata Okudżawy” to program oparty na twórczości wybitnego, rosyjskiego barda, zawierający między innymi: „Pieśń gruzińską”, „Piosenkę o papierowym żołnierzyku”, „Balonik”, „Trzy miłości” i wiele innych, doskonale znanych i lubianych piosenek.  Publiczność czeka 80 minut wzruszeń, zadumy, uśmiechów, powrotu do lat młodości oraz niesamowitych emocji przekazywanych przez trójkę muzyków.

 

Wykonawcy:

Piotr Kajetan Matczuk – pianista, gitarzysta, aranżer, autor piosenek. Lider i założyciel zespołu PIRAMIDY. Absolwent Studium muzycznego w klasie fortepianu Elżbiety Lickiewicz oraz filologii polskiej na Uniwersytecie Gdańskim. Doktorant w Instytucie Literatury Polskiej na Uniwersytecie Warszawskim.

Oficjalny patronat nad jego twórczością objął Program 2 Telewizji Polskiej. Koncertował w Polsce i w Europie, m.in. w Hadze w Holandii, w Brunssum w bazie wojskowej NATO Allied Joint Force Command Brunssum, w Vianden w Luksemburgu, wielokrotnie w Berlinie, m.in. w Ernst Reuter Saal, Ufafabrik, Filmbuhne am Steinplatz, w Fontanehaus na oficjalnych obchodach 25-lecia zburzenia Muru Berlińskiego, w Kolonii, w Monachium czy we Frankfurcie.

Autor muzyki teatralnej i filmowej. Akompaniuje w Teatrze Ateneum, m.in. kierownik muzyczny zespołu Krzysztofa Tyńca, autor muzyki do monodramu „Życiorys” w reż. Wojciecha Wysockiego. Wykonał muzykę oraz wystąpił w filmie dokumentalnym pt. „Bard” w reż. Katarzyny Kościelak (prod. TVP2).

 

Artur Chyb – gitarzysta pochodzący z Tomaszowa Mazowieckiego. Obecnie  związany z trójmiejskim światem muzycznym. Studiował na wydziale Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Przez wiele lat uczestniczył w niemieckich produkcjach musicalowych m.in. : Starlight, Hot Stuff, czy Ray Charles. Grał w spektaklach muzycznych wystawianych w wielu europejskich krajach. W Polsce współpracował z zespołem Czerwone Gitary, zespołem Farba, grupą Rezerwat oraz Paullą. Jako muzyk sesyjny gra w wielu uznanych projektach muzycznych.

 

Tomasz Imienowski – gitarzysta basowy, kompozytor. Z muzyką związany od dzieciństwa. Porusza się biegle we wszystkich stylach muzycznych, jednak najczęściej można go spotkać z piosenką autorską, ambitnymi projektami poetyckimi. Na scenie pojawia się z zespołem Krzysztofa Tyńca, zespołem Piramidy. Współpracował z: Open Blues, Janusz Niekrasz Band (solowy projekt basisty TSA) oraz Teatrem Ateneum w Warszawie.

Ceniony przede wszystkim za świetny „drive” i pracę sekcyjną. Pracował z największymi gwiazdami i instrumentalistami polskiego bluesa, rocka i jazzu ( m.in. muzycy zespołów TSA, Republika, Nocna Zmiana Bluesa) . Został zaproszony do gościnnego występu na rejestrowanym i wydanym w 2012 roku koncertowym DVD Wojtka Pilichowskiego. Wspólnie z kolegami ma na koncie kilka albumów, które zostały gorąco przyjęte w kraju i za granicą oraz winylowy singiel, który Open Blues dzieli z amerykańskim gwiazdorem gitary Alvonem Johnsonem.

Zagrał ponad tysiąc koncertów w całym kraju i za granicą (Dania, Niemcy, Holandia, Francja, Łotwa, Szwajcaria, Chorwacja, Litwa).  Koncertował także w radiu i telewizji.

Piątek, 16.03.2018, sala kameralna 203
godz. 19:00

Bilety - 30 zł

Biuro Organizacji Widowni
telefon: 12 644 02 66 wew. 55
e-mail: rezerwacja@nck.krakow.pl