06.03.2024

Mazowsze „Kalejdoskop Barw Polski”

Mazowsze „Kalejdoskop Barw Polski”

koncert z okazji Dnia Kobiet

Nie zna „Mazowsza” ten, kto nie widział koncertu Kalejdoskop Barw Polski. To nie tylko flagowy koncert zespołu, ale także kwintesencja jego działalności. Koncert, trwający z reguły około 2,5 godziny, to wybór pieśni i tańców pochodzących z różnych zakątków Polski. Prezentują one folklor wsi i miasteczek, a także tańce narodowe, które „Mazowsze” również ma w swoim repertuarze.

Podczas koncertu widzowie mogą wraz z artystami przemierzyć całą Polskę: od Kaszub, poprzez Kujawy, Zieloną Górę, region Mazowsza, Lubelszczyznę, aż po góry i Śląsk. Poznać nie tylko charakterystyczne dla poszczególnych regionów tańce, przyśpiewki i muzykę, ale również przyjrzeć się pięknie wykonanym i zdobionym kostiumom, które cieszą oko. Widzów zachwyci także krakowiak, oberek i inne wspaniałe choreografie mistrza mazowszańskiego parkietu – Witolda Zapały oraz innych, jedynych w swoim rodzaju twórców układów tanecznych. Wielu zapadną w pamięć słowa mazowszańskich hitów, takich jak: Kukułeczka, Cyt, cyt, Furman czy Ej, przeleciał ptaszek. A to wszystko okraszone fantastyczną grą orkiestry „Mazowsza” pod batutą dyrektora Jacka Bonieckiego.

Warto zasmakować Kalejdoskopu Barw Polski i dotknąć tego, co w „Mazowszu” jedyne w swoim rodzaju – polskiej kultury i polskiego folkloru w wersji dla każdego widza.

Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. Tadeusza Sygietyńskiego w Karolinie jest jednym z największych na świecie zespołów artystycznych, który od 75 lat prezentuje stylizację polskiego folkloru w postaci widowisk zawierających elementy muzyki i tańca. Motywy ludowe oraz charakterystyczne dla danych regionów figury taneczne stanowią podstawę budowania poszczególnych scen ze zgrabnie skomponowaną choreograficzną opowieścią. „Mazowsze” stało się fenomenem i zyskało tytuł Ambasadora Kultury Polskiej.

PARTNER:

Logo mpec.krakow.pl

Środa, 06.03.2024, Scena NCK
godz. 18:00

Bilet - 180 / 160 zł

Biuro Organizacji Widowni
telefon: 12 644 02 66 wew. 55
e-mail: REZERWACJA@NCK.KRAKOW.PL

Osoby z niepełnosprawnością ruchową prosimy o wcześniejszy kontakt z Biurem Organizacji Widowni w celu wyznaczenia miejsc.
Pierwszy i drugi rząd widowni Sceny NCK jest wyposażony w pętlę indukcyjną dla osób słabosłyszących.