23.10.2013

„Lokomotywa II”

23 października 2013 r. (środa), godz. 900
sala teatralna

Tarnowski Teatr im. L. Solskiego. Czy spotkaliście już w Krakowie Słonia Trąbalskiego? A może widzieliście małpę w kąpieli lub Kaczkę Dziwaczkę? Czy waszą drogę przebiegł dziś Stefek Burczymucha albo Pan Hilary, który po raz kolejny zgubił okulary…? 

 

 

23 października 2013 r. (środa), godz. 900, sala teatralna

J. Brzechwa, A. Fredro, M. Konopnicka, J. Tuwim
Tarnowski Teatr im. L. Solskiego

 

Czy spotkaliście już w Krakowie Słonia Trąbalskiego? A może widzieliście małpę w kąpieli lub Kaczkę Dziwaczkę? Czy waszą drogę przebiegł dziś Stefek Burczymucha albo Pan Hilary, który po raz kolejny zgubił okulary…?
Jeżeli nie – nic straconego! W naszym teatrze będziecie mieli szansę spotkać się z tymi i wieloma innymi postaciami, które zamieszkują karty klasyki literatury dziecięcej. Reżyser Mariusz Szaforz zamierza zabrać Was w podróż przez szalony plac zabaw, na którym wszystko będzie możliwe – w piaskownicy zatańczy igła z nitką, na zjeżdżalni pojawi się spóźniony słowik, a pod kolorowym parasolem i na trzepaku… No właśnie? Co tam się wydarzy?
„Lokomotywa” to spektakl dla dzieci i rodziców. Najwyższej klasy literatura jest też świetnym materiałem scenicznym. To, co na kartce wydaje się zwyczajną historią, ożywione na scenie zabierze was w barwną podróż do krainy wyobraźni. Czy wszyscy zajęli już swoje miejsca?
No to odjazd!
(…) Ślicznie, prosto, kolorowo, a przy tym bardzo solidnie i z sercem przygotowany spektakl dla najmłodszych, na który każdego malucha można śmiało zabrać. A przy tym samemu sobie zrobić wielką przyjemność. W trakcie spektaklu pewna mała osóbka siedząca nieopodal mnie z niejakim zdumieniem stwierdziła, że „to wygląda całkiem jak bajka”. I niech to będzie najlepszą recenzją.

Dorota Filip
www.tarnowskieinfo.pl

 

Reżyseria: Mariusz Szaforz
Muzyka: Tomasz Gębala
Obsada: Bogusława Podstolska-Kras, Monika Wenta-Hudziak, Piotr Hudziak, Jerzy Pal, Mariusz Szaforz

 

Bilety: 15 zł
Czas trwania: 60 min

 

Zamówienia:
Biuro Organizacji Widowni NCK
tel. 12 644 24 81, 518 766 738
e-mail: rezerwacja@nck.krakow.pl
Kasa NCK czynna w godz. 9.00 – 20.00, tel. 12 644 02 66 wew. 301, 517 248 619

 

Invalid Displayed Gallery

Środa, 23.10.2013