12/10/2020

Kulturalny Rozkład Jazdy #86

Kulturalny Rozkład Jazdy #86

W środę Krakowskie Centrum Choreograficzne zaprasza na „Wieczór tańca współczesnego”- dwa solowe spektakle „More” i „Tens” w wykonaniu Moniki Węgrzynowicz i Marty Wołowiec (14 X). W sobotę młodzi naukowcy będą mieli okazję poznać „Kolory chemii, czyli barwniki w życiu codziennym”, Nowohucki Uniwersytet Dzieci – Wydział Przyrodniczy (17 X).  No i nie zapominajmy o galeriach – „Może marzenia to są, a może sny”, wystawa fotografii Ewy i Janusza Gajewskich, jubileuszowa ekspozycja malarstwa Małgorzaty Jagiełło i świat w obiektywie Bogny Becker. Od piątku do niedzieli czynne będą autorskie galerie Zdzisława Beksińskiego i Jerzego Dudy-Gracza.

Po kolei:

ŚRODA (14 października)
g. 19.00 | Scena NCK
„MORE” i „Tens” – wieczór tańca współczesnego
Na wydarzenie składają się dwa spektakle w wykonaniu artystek związanych z Krakowskim Centrum Choreograficznym – Nowohuckim Centrum Kultury: Moniki Węgrzynowicz oraz Marty Wołowiec.
<więcej informacji – kliknij>

SOBOTA (17 października)
g. 10.30 | sala 006
Kolory chemii, czyli barwniki w życiu codziennym
Potrafimy niebieski zamienić w żółty, czerwony a nawet w zielony. Na tych zajęciach dowiecie się jak kolorowy jest świat, który nas otacza, co to jest chromatografia, indygodyna i antocyjany.
<więcej informacji – kliknij>