#KRAKÓWSZCZEPI – wakacyjna akcja szczepień także w NCK!

#KRAKÓWSZCZEPI – wakacyjna akcja szczepień także w NCK!

Już w najbliższy weekend 10 i 11 lipca 2021 r. odbędzie się kolejna wakacyjna akcja szczepień przeciw COVID-19.  Tym razem wszyscy chętni mogą skorzystać ze szczepień w dwóch punktach Krakowa.

Na terenie Klubu Sportowego Bieżanowianka przy ulicy Wojciecha Lipowskiego 5 akcja szczepień zostanie przeprowadzona w mobilnym punkcie szczepień, tj. dostosowanym do tego celu elektrycznym autobusie MPK S.A., w godzinach od 9.00 -15.00. W tym punkcie na mieszkańców czekać będzie każdego dnia 100 jednodawkowych szczepionek firmy Johnson & Johnson.

Kolejny punkt szczepień zostanie uruchomiony przy Nowohuckim Centrum Kultury, al. Jana Pawła II 232. W godzinach od 8.00 – 20.00  na mieszkańców czekać będzie każdego dnia 200 jednodawkowych szczepionek firmy Johnson & Johnson.

Dodatkowo w każdym z punktów zainteresowani mogą także zaszczepić się preparatem firmy Pfizer.

 

Kto może wziąć udział w akcji?

Przypomnijmy, że w akcji szczepień mogą uczestniczyć osoby dorosłe, posiadające e-skierowanie.  Na szczepienie nie trzeba się rejestrować – wystarczy zgłosić się i wypełnić kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem lub zgłosić się z uzupełnionym kwestionariuszem za pośrednictwem Internetowego Konta Pacjenta. Szczepienia wykonywać będą wyłącznie osoby wyspecjalizowane i uprawnione, a przed dokonaniem szczepienia pacjent przejdzie standardową kwalifikację.

Dodajmy że, mobilne jednostki szczepień są organizowane dla przyspieszenia procesu szczepień Krakowian i prowadzone są na zlecenie Gminy Miejskiej Kraków przez Miejskie Centrum Opieki dla Osób Starszych, Przewlekle Niepełnosprawnych oraz Niesamodzielnych w Krakowie. Akcja #KRAKÓWSZCZEPI potrwa do końca wakacji w wyznaczonych terminach i punktach na mapie Krakowa, w tym w specjalnie ustawionych namiotach na Małym Rynku, przy Nowohuckim Centrum Kultury i w Parku Jordana oraz w dostosowanych do realizacji szczepień elektrycznych autobusach MPK S.A. na terenie klubów sportowych Bieżanowianka, Wanda, Kolna, Prądniczanka, Com Com Zone Nowa Huta, Hala 100  lecia Cracovii oraz Nadwiślan.

 

Terminy akcji #KRAKÓW SZCZEPI

 

 

Zdobądź więcej informacji

Zachęcamy wszystkich, którzy jeszcze się nie zaszczepili, do wzięcia udziału w akcji #KRAKÓWSZCZEPI!

https://www.krakow.pl/aktualnosci/251088,26,komunikat,_krakowszczepi_juz_w_ten_weekend_.html

Urząd Miasta Krakowa
WYDZIAŁ POLITYKI SPOŁECZNEJ I ZDROWIA
Referat ds. Zdrowia
tel. +48 12 616 94 92, sz.umk@um.krakow.pl
ul. Dekerta 24, 30-703 Kraków
www.krakow.pl