#KRAKÓWSZCZEPI – wakacyjna akcja szczepień także w NCK! SIERPIEŃ

#KRAKÓWSZCZEPI – wakacyjna akcja szczepień także w NCK! SIERPIEŃ

W sierpniu odbędzie się kolejna odsłona wakacyjnej akcji szczepień przeciw COVID-19.

Punkt szczepień przy Nowohuckim Centrum Kultury (al. Jana Pawła II 232) będzie działał:

8 sierpnia (niedziela), g. 15.00-18.00

21 sierpnia (sobota), g. 14.00-22.00

22 sierpnia (niedziela), g. 15.00-18.00

28 sierpnia (sobota), g. 13.00-16.00

Na mieszkańców czekać będą jednodawkowe szczepionki firmy Johnson & Johnson. Dodatkowo zainteresowani mogą także zaszczepić się preparatem firmy Pfizer.

 

Kto może wziąć udział w akcji?

Przypomnijmy, że w akcji szczepień mogą uczestniczyć osoby dorosłe, posiadające e-skierowanie.  Na szczepienie nie trzeba się rejestrować – wystarczy zgłosić się i wypełnić kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem lub zgłosić się z uzupełnionym kwestionariuszem za pośrednictwem Internetowego Konta Pacjenta. Szczepienia wykonywać będą wyłącznie osoby wyspecjalizowane i uprawnione, a przed dokonaniem szczepienia pacjent przejdzie standardową kwalifikację.

Mobilne jednostki szczepień są organizowane dla przyspieszenia procesu szczepień Krakowian i prowadzone są na zlecenie Gminy Miejskiej Kraków przez Miejskie Centrum Opieki dla Osób Starszych, Przewlekle Niepełnosprawnych oraz Niesamodzielnych w Krakowie. Akcja #KRAKÓWSZCZEPI potrwa do końca wakacji w wyznaczonych terminach i punktach na mapie Krakowa, w tym w specjalnie ustawionych namiotach na Małym Rynku, przy Nowohuckim Centrum Kultury i w Parku Jordana oraz w dostosowanych do realizacji szczepień elektrycznych autobusach MPK S.A. na terenie klubów sportowych Bieżanowianka, Wanda, Kolna, Prądniczanka, Com Com Zone Nowa Huta, Hala 100  lecia Cracovii oraz Nadwiślan.

 

Więcej informacji:
https://www.krakow.pl/aktualnosci/251088,26,komunikat,_krakowszczepi_juz_w_ten_weekend_.html