Konkurs na mural artystyczny „Nakręcamy kulturę”

Nowohuckie Centrum Kultury oraz Agencja Artystyczna GAP zapraszają do udziału w otwartym konkursie NA MURAL ARTYSTYCZNY „Nakręcamy kulturę”. Główną nagrodą w konkursie jest 2000 złotych. Celem konkursu jest wyłonienie najlepszego projektu muralu, który zostanie przeznaczony do realizacji na szczycie ściany budynku Nowohuckiego Centrum Kultury w październiku 2014 roku, podczas 2. edycji Nowohuckiego Festiwalu Sztuki.

 

Nowohuckie Centrum Kultury oraz Agencja Artystyczna GAP zapraszają do udziału w otwartym konkursie NA MURAL ARTYSTYCZNY „Nakręcamy kulturę”.

Główną nagrodą w konkursie jest 2000 złotych.
 
Celem konkursu jest wyłonienie najlepszego projektu muralu, który zostanie przeznaczony do realizacji na szczycie ściany budynku Nowohuckiego Centrum Kultury w październiku 2014 roku, podczas 2. edycji Nowohuckiego Festiwalu Sztuki.

Na zgłoszenia projektantów czekamy do 30 czerwca 2014!

Tematyka muralu: „Nakręcamy kulturę”

Nowohuckie Centrum Kultury zamierza zrealizować dzieło będące jego wizytówką. Istotny jest kontekst miejsca, w którym powstanie realizacja -ponieważ ściana muralu położona jest, na wysokości 9 metrów od podłoża, na drugim planie obrysu budynków, widocznym z odległości kilkudziesięciu metrów. Mural powinien wprowadzać mieszkańców oraz gości w artystyczny, przyjazny sztuce klimat największej placówki kulturalnej w Nowej Hucie. W projekcie mogą zostać podkreślone wartości związane z kulturą i sztuką, bez szczególnych ograniczeń. Kompozycję muralu należy też odpowiednio wpisać w kontekst architektoniczny ściany budynku z wykorzystaniem istniejących elementów architektury (okien, podziałów ściany etc.). Obowiązkowym elementem projektu jest wykorzystanie logotypu Nowohuckiego Centrum Kultury. Dobór środków wyrazu jest dowolny.

Lokalizacja muralu: północna ściana budynku przy al. Jana Pawła II 232 w Krakowie, o wymiarach ok. 8 m x 50 m (ściana nie jest regularnym prostokątem), o powierzchni ok. 400 m2. Elewacja zlokalizowana jest w strategicznym, dobrze eksponowanym, oświetlonym miejscu, równoległym do alei i widoczna jest z oddalenia.

 
>>regulamin konkursu<<

>>formularz zgłoszeniowy<<

załączniki:

>>logo NCK<<

>>umiejscowienie<<

>>lokalizacja<<

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie:
www.facebook.com/nowohuckifestiwalsztuki
www.nowohuckifestiwalsztuki.pl

 grafika konkursu