14/09/2020

Koncertowa jesień

Koncertowa jesień

Scena NCK wraca do gry! Zapraszamy na koncerty. Artyści reprezentujący różne style zapewnią niesamowitą ilość przeżyć, a pracownicy NCK zadbają o najwyższe standardy bezpieczeństwa*.

Raz Dwa Trzy – „30 lat jak jeden koncert…”
27 września (niedziela) | g. 16.30 i 19.00
Zespół Raz Dwa Trzy od lat podąża własną drogą i wierny jest swoim pomysłom i estetyce, dzięki czemu może cieszyć się niesłabnącą sympatią fanów i życzliwością krytyków. Kunsztownie skonstruowane teksty, bogactwo instrumentów, pasja i doskonałe aranżacje – to jego znaki charakterystyczne.
<więcej informacji, bilety – kliknij>

Julia Pietrucha – „Folk it!”
3 października (sobota) | g. 19.00
Folk it! Marzenia są po to by je spełniać. Z radością chciałam zaprosić Was na trasę koncertową podczas której po cichu, na spokojnie, z oddechem opowiemy na nowo historie zamknięte w utworach z płyt Parsley i Postcards From the Seaside
– Julia Pietrucha
<więcej informacji, bilety – kliknij>

Dobry wieczór u Hanki Wójciak
10 października (niedziela) | g. 19.00
Wokalistka, autorka tekstów i muzyki, dziennikarka.Laureatka m.in. Festiwalu „Pamiętajmy o Osieckiej”, Studenckiego Festiwalu Piosenki, Festiwalu Twórczości „Korowód”, Rock & Chanson Festival. Jej głos można usłyszeć m.in. na płytach Jarka Śmietany, Anny Treter, Naked Mind. W Radiu Kraków prowadzi autorską audycję „Dobry wieczór u Hanki Wójciak”. Założycielka i liderka „KAPELI Hanki Wójciak”, z którą wydała dwie autorskie płyty: „Znachorka” (2014) i „Zasłona” (2017).
Wiosną przyszłego roku planowana jest premiera trzeciego albumu pt. „Zamiłowana”.
<więcej informacji, bilety – kliknij>

Sebastian Riedel & Cree – Wspomnienie o Ryszardzie Riedlu
16 października (piątek) | g. 19.00
„Czerwony jak cegła”, „List do M.”, „Sen o Victorii” i inne hity wykonane na żywo przez Sebastiana Riedla i zespół Cree pozwolą odbyć sentymentalną podróż do pierwszych lat działalności grupy Dżem. W 25. rocznicę śmierci Ryszarda Riedla jego syn Sebastian wspólnie z zespołem Cree ruszył w trasę upamiętniającą legendarnego artystę. Seria koncertów przypominających najpiękniejsze utwory Ryszarda Riedla i Dżemu to wyjątkowe przeżycie.
<więcej informacji, bilety – kliknij>

„Jesienna…” – Stanisława Celińska z zespołem pod kierownictwem Macieja Muraszko
18 października (niedziela) | g. 18.00
Niezwykły koncert, bardzo osobisty i przesycony miłością, pragnieniami oraz tęsknotami. Stanisława Celińska podjęła się niełatwego zadania – na prośbę swoich fanów, z którymi spotykała się po koncertach i wsłuchiwała w ich życiowe historie, zarówno radosne i te smutne, Artystka zdecydowała się napisać teksty skierowane właśnie do tych wszystkich, którzy szukają ukojenia, spokoju, wsparcia. Słowa wspaniale otulił w nuty kompozytor, aranżer i producent Maciej Muraszko, sięgając po instrumenty, które potrafią zawładnąć wyobraźnią słuchacza m.in. skrzypce, flet, akordeon czy mandolinę. Duet Stanisława Celińska i Maciej Muraszko to od wielu lat gwarancja jedynego, niepowtarzalnego klimatu oraz niezapomnianych chwil.
<więcej informacji, bilety – kliknij>

ØRGANEK W NOWYM ŚWIECIE
15 listopada (niedziela) | g. 19.00
Rok 2020 zmienił świat. Zatrzymał nas, wybił z rytmu, zmusił do refleksji nad tym, co ważne.  Także dla nas ten rok jest podróżą w nieznane. Nowym etapem, w którym musieliśmy zmienić zasady swojego życia, przebudować przestrzeń, przearanżować oswojony już świat. 
<więcej informacji, bilety – kliknij>

Pablopavo i Ludziki z Naprawdę Dużym Zespołem
20 listopada (piątek) | g. 19.00
Wydany w październiku 2018 album „MARGINAL” to piąta płyta Pablopavo i Ludzików. Jest to płyta dyskotekowa, choć nie ma pewności czy istnieją odpowiednie dyskoteki, w których można by ją zagrać. Jeśli nie, słuchacze będą musieli sobie taką dyskotekę wyobrazić, albo zbudować: Staraliśmy się działać wedle zasady, że nie wolno pozostawiać tak poważnej rzeczy jak muzyka taneczna ludziom bez wyobraźni i iskry szaleństwa. Na płycie znajduje się 13 piosenek o różnym natężeniu disco, skomponowanych przez Ludziki, z tekstami Pablopavo (choć są dwa wyjątki).
<więcej informacji, bilety – kliknij>

Urszula – koncert akustyczny
21 listopada (sobota) | g. 19.00
Urszula. Wokalistka muzycznie balansująca między gatunkami rock i pop, od 35 lat na scenie. Zachwyca nadzwyczaj unikalną barwą głosu, brakiem gwiazdorzenia, ekspresją i siłą na koncertach, naturalnością. Na drodze długoletniej kariery wykreowała mega przeboje, o jakich marzy każdy artysta, lecz nie każdemu udaje się to marzenie spełnić – przeboje, które omija czas. Dały jej one wierną, multipokoleniową publiczność. Oczytana, mądra kobieta, ikona polskiej wokalizy, z talentem, sercem, bez ciśnienia robiąca swoje. Urszula – muzyka i osobowość – nie do podrobienia i nie do zastąpienia.
<więcej informacji, bilety – kliknij>

KRÓL – „Nieumiarkowania”
11 grudnia (piątek) | g. 19.00
Kolejna próba skoku popowego undergroundu w objęcia alternatywnego mainstreamu. Kolejna – i najbardziej udana. Promujący ją utwór „Te smaki i zapachy” przez wiele tygodni królował na Liście Przebojów Trójki. Nowy album Króla roztacza aurę błogości przeradzającej się w niepokój i nerwowe podniecenie, która raz za razem uderza w tony kontemplacji, a jednocześnie szuka oddechu wśród parkietowych pląsów.
<więcej informacji, bilety – kliknij>