10.10.2020

Dobry wieczór u Hanki Wójciak

Dobry wieczór u Hanki Wójciak

koncert i performance Hanki oraz Jej Przyjaciół w 10 urodziny „Śpiewnego Świata”…

Kiedy 10 lat temu wygrywała 46. Studencki Festiwal Piosenki radość mieszała się z goryczą. „Wyrosła” i „w świat poszła” – emocje i uczucia, które nią targały, zaklinała w piosenki.
Nie potrafiąc odmienić rzeczywistości, stworzyła przestrzeń, w której mogła „wykrzyczeć w niebo wszystkie żale”, odmieniać przeznaczenie „siłą czarów znachorki” czy prosić „jasne duchy” o siłę i utulenie.
To wtedy zawiązała się jej KAPELA i pojawili się LUDKOWIE, którzy chcieli słuchać tych opowieści, wyśpiewywać je wspólnie, śpiewem i tańcem nacieszyć się „do syta”.

Ta dziewczyna to ja – Hanka Wójciak. Dziś, przepełniona wdzięcznością, po góralsku Was przywołuję:

Chebojcie na 10-te urodziny Śpiewnego Świata, który bez Was byłby NIEMOŻLIWY.

Och, Ludkowie Mili, gdybyście wiedzieli, jakie szykujemy Wam niespodzianki!

Performance “ZARANNA” – będzie jedną z nich, umożliwi nam on swoistą podróż w czasie, ku zaraniu współdzielonego uniwersum, ku zaraniu pieśni.

Nie zabraknie piosenek, które dobrze znacie z albumów “ZNACHORKA” i “ZASŁONA”, aczkolwiek kilka z nich zabrzmi zupełnie inaczej niż się spodziewacie!

Zaśpiewam dla Was także pieśni, o których… ptaszki ćwierkają, że to zaczyn naszej trzeciej płyty: “ZAMIŁOWANA”.

Na scenie wystąpią same magnetyczne osobowości w tym goście, m.in: Susanna Jara, Asia Nawojska i Alicja Tanew – moje śpiewne duszki, jakże wspaniałe w swej inności!

Szepnę jeszcze, że w programie pojawi się piosenka z muzyką mojego drogiego nauczyciela, wspaniałego kompozytora – Andrzeja Zaryckiego.

“Dobry Wieczór …” rozpocznie się o 19:00 w Nowohuckim Centrum Kultury – przestrzeni, w której poczujecie się bezpiecznie, gdzie będziecie zaopiekowani; w miejscu nakręcającym kulturę!

Zwieńczeniem wydarzenia będzie „Panopticum After” w XIV-wiecznych piwnicach zaprzyjaźnionej Restauracji Chimera, przy ul. Św. Anny 3.

Właśnie tam, chwilę po 22:00 przy lampce wina, otworzymy „Wystawę Osobliwości Śpiewnego Świata”, by następnie zatopić się w rozmowach i śpiewaniach …

Wejściówki na tę część naszego wspólnego “Dobrego Wieczoru… rozdamy Wam w NCK .

O reszcie niespodziewajek, póki co – cicho sza …

Chebojcie LUDKOWIE!
Hanka.

 

Hanka Wójciak – śpiew
Tomasz Czaderski – instrumenty perkusyjne
Jacek Długosz – gitara
Mateusz Frankiewicz – kontrabas
Jakub Piechnik – mandola
Tomasz Pawlak – skrzypce

oraz zaproszeni Goście:
Susanna Jara – śpiew
Asia Nawojska – śpiew, piano
Alicja Tanew – śpiew, piano

 

Hanka Wójciak –  wokalistka, autorka tekstów i muzyki, dziennikarka.
Laureatka m.in. Festiwalu „Pamiętajmy o Osieckiej”, Studenckiego Festiwalu Piosenki, Festiwalu Twórczości „Korowód”, Rock & Chanson Festival.
Jej głos można usłyszeć m.in. na płytach Jarka Śmietany, Anny Treter, Naked Mind.
W Radiu Kraków prowadzi autorską audycję „Dobry wieczór u Hanki Wójciak”, a w TVP Kraków – odcinki specjalne programu „Pod Tatrami” poświęcone wydarzeniom kulturalnym w Zakopanem. 
Założycielka i liderka „KAPELI Hanki Wójciak”, z którą wydała dwie autorskie płyty: „Znachorka” (2014) i „Zasłona” (2017).
Wiosną przyszłego roku planowana jest premiera trzeciego albumu pt. „Zamiłowana”.

 

Projekt realizowany przy udziale finansowym Gminy Miejskiej Kraków.

 

W budynku NCK obowiązują:
 Procedury bezpieczeństwa w Nowohuckim Centrum Kultury w czasie epidemii SARS-COVID-19 <kliknij>
Uprzejmie prosimy o ich przestrzeganie oraz stosowanie się do instrukcji pracowników NCK.

Wejście na wydarzenie, możliwe jest po złożeniu oświadczenia o tym, że ten według swojej najlepszej wiedzy, nie jest się osobą zakażoną oraz nie przebywa na kwarantannie lub pod nadzorem epidemiologicznym. Wraz z oświadczeniem uczestnik wyraża zgodę na przetwarzanie udostępnianych danych osobowych w zakresie określonym w „Wytycznych dla organizatorów imprez kulturalnych i rozrywkowych w trakcie epidemii wirusa SARS-CoV-2 w Polsce”, pod rygorem odmowy wpuszczenia. Formularze oświadczenia dostępne są w zakładce DO POBRANIA oraz u pracowników obsługi widowni, którym należy wydać wypełnione i podpisane oświadczenie.
Oświadczenie o stanie zdrowia <kliknij>

Sobota, 10.10.2020, Scena NCK
godz. 19:00

Biuro Organizacji Widowni
telefon: 12 644 02 66 wew. 55
e-mail: REZERWACJA@NCK.KRAKOW.PL