31.08.2018

Koncert Dziękujemy za Wolność – Chłopcy z Placu Broni

Koncert Dziękujemy za Wolność – Chłopcy z Placu Broni

W ostatni piątek sierpnia na scenie plenerowej odbędzie się wyjątkowa gala oraz koncert – z okazji 38. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych oraz powstania Solidarności. Podczas gali uhonorowani medalami „Dziękujemy za Wolność” zostaną ludzie, którzy po 13 grudnia 1981 r. swoją postawą przyczyniali się do tworzenia wolnej i niepodległej Polski.

Odznaczenie „Dziękujemy za wolność” zostało ustanowione w 2014 r. przez Zarząd Stowarzyszenia Sieć Solidarności, które kultywuje ideały i tradycję ruchu społecznego „Solidarność”. Wyróżnienie przyznawane jest w szczególności osobom zaangażowanym w latach 1981-1989 w podziemne struktury NSZZ Solidarność, działającym w licznych organizacjach opozycyjnych, ofiarom prześladowań i terroru komunistycznego, organizatorom niezależnych ośrodków kulturalnych, naukowych, mediów.

Część oficjalną koncertu zakończy występ znanych i lubianych – Chłopców z Placu Broni.

 

„Chłopcy” reaktywowali się w 15 rocznicę śmierci lidera i założyciela – Bogdana Łyszkiewicza. Na koncercie będzie można usłyszeć wszystkie największe przeboje – „Kocham Wolność”, „O Ela”, czy „Kocham Cię”. Jak mówi basista zespołu – Franz Dreadhunter –”„Powracamy z inicjatywy dobrego serca i pozytywnych wibracji jakie niosą utwory nieżyjącego lidera grupy. Chcąc jak najdłużej zatrzymać w pamięci te wspaniałe piosenki o miłości, pokoju, wolności i przyjaźni postanowiliśmy wraz z grupą przyjaciół reaktywować zespół wykonując jego największe przeboje.”

 

ORGANIZATOR:
Stowarzyszenie Sieć Solidarności

Piątek, 31.08.2018, scena plenerowa przed NCK
godz. 18:00

Wstęp wolny