03.05.2020

Koncert dla Wojtka Bellona

Koncert dla Wojtka Bellona

ZMIANA TERMINU WYDARZENIA – nowy termin podamy wkrótce, przepraszamy za utrudnienia.

Majowy koncert pełen poetyckich pejzaży i dźwięku gitar…

Tematyka wierszy i piosenek Bellona sprawia, że każdy może w nich znaleźć intrygujący motyw, liryczny tekst poruszający serce. W swoich utworach pieśniarz często nawiązywał do twórczości poety Jerzego Harasymowicza, przemycał filozoficzne refleksje, nawoływał słuchaczy do bliskości z drugim człowiekiem, ucieczki od pośpiechu wielkiego miasta.

W koncercie poświęconym pieśniarzowi, poecie, kompozytorowi, liderowi Wolnej Grupy Bukowina udział wezmą m.in.:
Paulina Bisztyga
Hanka Wójciak
Robert Kasprzycki
Marcin Skrzypczak
Tomek Wachnowski
Oleg Dyyak
Adam Ziemianin 
Grupa Bez Jacka – jeden z czołowych reprezentantów sceny piosenki turystycznej i poezji śpiewanej. Grupa owiana legendą, związaną ze śmiercią jednego z członków zespołu Jacka Stefańskiego za każdym razem przyciąga na swoje koncerty setki fanów. W swoich utworach wykorzystują teksty znanych polskich poetów, między innymi Bolesława Leśmiana. Ich piosenki oparte są na prostych, ale zapierających dech w piersiach aranżacjach, w których główną rolę odgrywa flet poprzeczny. Największym atutem zespołu jest siła przekazu, która sprawia, że muzyki tworzonej grupę Bez Jacka słucha się z niesamowitym zaangażowaniem.

Prowadzenie: Zbigniew Grzyb

 

Wojtek Bellon – zapalony turysta, członek PTTK, na każdą wędrówkę zabierał ze sobą gitarę. Swój debiut pieśniarski przeżył latem 1971 r. na Giełdzie Piosenki Turystycznej w Szklarskiej Porębie, gdzie wraz z Grażyną Kulawik zdobył jedną z głównych nagród, co dało początek Wolnej Grupie Bukowina. Znaczącym sukcesem w karierze Bellona było zdobycie pierwszej nagrody na krakowskim Festiwalu Piosenki i Piosenkarzy Studenckich w 1974 r.

Niedziela, 03.05.2020, Scena NCK
godz. 18:00 - ZMIANA TERMINU WYDARZENIA – nowy termin podamy wkrótce, przepraszamy za utrudnienia.

Biuro Organizacji Widowni
telefon: 12 644 02 66 wew. 55
e-mail: REZERWACJA@NCK.KRAKOW.PL