03/12/2019

„Kobiety wiedzą, co robią” – spotkanie/konferencja dla kobiet

„Kobiety wiedzą, co robią” – spotkanie/konferencja dla kobiet  

„Kobiety wiedzą, co robią” to dzień tworzenia kobiecej wspólnoty: rozmów z kobietami, o kobietach i o sprawach kobiet. To forum wymiany myśli i doświadczeń: stworzyliśmy je, by wymienić się energią i pomysłami, żeby wysłuchać Waszych opinii i opowiedzieć Wam o naszym, „wysokoobcasowym” doświadczeniu i pomysłach.

Ciekawi jesteśmy, co myślicie na temat świata, polityki, biznesu oraz roli, jaką kobiety odgrywają na tych polach. „Kobiety wiedzą, co robią” to szansa na spotkanie na żywo z ekspertkami i liderkami – artystkami, polityczkami, naukowczyniami, badaczkami i bizneswoman, na wysłuchanie opowieści o tym, co robią i jak to robią.

 

7 grudnia projekt „Kobiety wiedzą co robią” zawita do Krakowa, do Nowohuckiego Centrum Kultury

Wśród naszych gościń znajdą się między innymi Małgorzata Foremniak, Iwona Guzowska,  Natalia de Barbaro, Alina Kamińska oraz dziennikarki Wysokich Obcasów (Aleksandra Klich, Kamila Kalińczak, Katarzyna Pawłowska, Paula Szewczyk), które opowiedzą o tym, jak powstają ich teksty.

 

Program wydarzenia:

10.15-10.30 – Otwarcie konferencji

10.30-11.30 – Spotkanie z Redakcją Wysokich Obcasów – prowadzi Kamila Kalińczak
Dziennikarki opowiadają o swojej pracy przywołując w pamięci bohaterki tekstów, które zapadły w ich pamięci najmocniej, były najbardziej poruszające lub kontrowersyjne – wywołujące reakcję czytelniczek. W panelu wezmą udział: Natalia Waloch, Paula Szewczyk, Katarzyna Pawłowska

11.30-11.45 – Przerwa

11.45 – 12.45 Szczęśliwe Firmy – prowadzi Paulina Reiter
Będziemy rozmawiać o wadze różnorodności w miejscu pracy, work life integration, budowaniu pewności siebie w obszarze zawodowym, wsparciu jakiego kobiety udzielają sobie wzajemnie oraz „szklanym suficie”. Odczarujemy też mit dot. typowo męskich zawodów.
Wśród panelistek znajdą się m.in.: Monika Jankowska-Rangelov z firmy State Street, Anna Macnar z HRM Institute oraz Zyta Machnicka – lightness.pl.

12.45-13.00 – Przerwa

13.00 -13.20 – Spotkanie z Julitą Bator – prowadzi Aga Kozak
Autorka bestsellerów m.in. Zamień chemię na jedzenie, Święta bez chemii., Młodziej. Piękniej. Zdrowiej. Jej najnowsza książka Przepis na zdrowie ukazała się 13 listopada nakładem Wydawnictwa Znak. Tym razem Julita Bator, świadoma mama, pisarka i blogerka, rozmawia z wybitnymi specjalistami, którzy udowadniają, że istnieją sprawdzone sposoby na zdrowe i komfortowe życie.

13.20 – 14.20 – Moc Kobiet – prowadzi Aleksandra Klich
Porozmawiamy o tym, skąd się bierze siła kobiet, ich determinacja i odwaga w realizowaniu własnych pasji. Tematem rozmów w ramach tego panelu będzie rola kobiet w życiu społecznym. Stawiamy przede wszystkim na wymianę doświadczeń międzypokoleniowych, wzmocnienie poczucia wspólnoty, inspirowanie się. W gronie panelistek będzie m.in. Małgorzata Foremniak, Iwona Guzowska oraz Anna Korfel-Jasińska – wiceprezydentka Miasta Krakowa, a także Nina Gabryś – aktywistka, radna Miasta Krakowa.

14.20 – 14.35 – Przerwa

14.35 – 15.35 – Jak stawiać granice? – prowadzi Małgorzata Skowrońska. Rozmowa z Natalią de Barbaro i aktorką Aliną Kamińską
Akcja #metoo wybucha co chwilę na nowo, za każdym razem, gdy kolejne kobiece środowiska przerywają przemocowy łańcuch. Tak też było w przypadku Bagateli. Dziewięć kobiet oskarżyło dyrektora tego krakowskiego teatru o molestowanie i mobbing. Sprawę bada prokuratura. Jedną z gościń panelu „Kobiety wiedzą, co robią” będzie Alina Kamińska, aktorka Bagateli. Wspólnie z terapeutką Natalią de Barbaro porozmawiamy o sytuacjach kryzysowych, wsparciu, jakiego mogą udzielić sobie nawzajem kobiety i o tym, jak stawiać granice.      

 

Bezpłatne bilety do pobrania:

https://bilety.cojestgrane24.pl/kobiety_wiedza_co_robia_krakow#/lp