20.03.2019

Klub Super Mama – spotkanie: Sposoby na niejadków – jak pobudzić apetyt i zachęcić dziecko do jedzenia zdrowych posiłków

Klub Super Mama – spotkanie: Sposoby na niejadków – jak pobudzić apetyt i zachęcić dziecko do jedzenia zdrowych posiłków

Spotkanie poprowadzi Aneta Wojnicz – dietetyczka

Brak apetytu u dzieci jest częstą przyczyną niepokoju rodziców. Zdarza się, że wkładają oni wiele wysiłku w przygotowanie smacznych, atrakcyjnie wyglądających potraw, które niestety nie spotykają się z zainteresowaniem ich pociech. Przyczyn zaburzeń łaknienia u dzieci jest wiele i to im w pierwszej kolejności należy się przyjrzeć, aby zaproponować skuteczne rozwiązanie tego problemu.

Na wykładzie zostaną omówione różne przyczyny braku apetytu, zarówno patofizjologiczne, psychologiczne, jak i wynikające z błędów żywieniowych. Rodzice dowiedzą się, jak monitorować parametry ciała oraz stan odżywienia dziecka, a także które sytuacje są powodem do obaw. Zostaną omówione zasady prawidłowo zbilansowanej diety, dostarczającej niezbędnych minerałów i witamin, warunkujących dobry apetyt. Porozmawiamy również o sposobach na „przemycanie” wartościowych produktów do codziennego jadłospisu „niejadków”.

 

Aneta Wojnicz – dietetyczka na stałe związana z Fundacją Rozwoju i Terapii „Moja Przestrzeń”, specjalizująca się w prowadzeniu pacjentów z alergią pokarmową, nadpobudliwością psychoruchową oraz innymi chorobami zależnymi od diety.  Posiada doświadczenie w bilansowaniu diety, w tym eliminacyjnej, a także praktyczne umiejętności związane z gotowaniem zdrowych potraw. W ramach działalności Fundacji współprowadzi warsztaty dietetyczne zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.  Jest mamą dziecka z alergią na gluten i białka mleka krowiego oraz zwolenniczką zdrowej, ekologicznej kuchni budującej odporność całej rodziny.

 

Klub Super Mama to miejsce spotkań, zdobywania wiedzy i nowych umiejętności. Zapraszamy mamy z dziećmi na spotkania warsztatowe z zakresu pielęgnacji i wspierania rozwoju dziecka, zabaw podłogowych, przygotowania dziecka do kontaktu z wodą, psychologii, żywienia, stylizacji, fotografii, jogi i pierwszej pomocy. Klub funkcjonuje w ramach projektu „Kluby Rodziców” uruchomionego przez Urząd Miasta Krakowa, którego celem jest wspieranie rodzin z dziećmi oraz oczekujących na potomstwo.

Więcej o Klubie <kliknij>

Środa, 20.03.2019, sala kameralna 203
godz. 10:30

Bilet - 1 zł

Dział Edukacji
telefon: 12 644 02 66 wew. 36
e-mail: KLUBSUPERMAMA@NCK.KRAKOW.PL