22.04.2020

Klub Super Mama – spotkanie: Mamo wróć do pracy – środki prawne ułatwiające powrót mam do pracy na etacie

Klub Super Mama – spotkanie: Mamo wróć do pracy – środki prawne ułatwiające powrót mam do pracy na etacie

ZMIANA TERMINU WYDARZENIA – nowy termin podamy wkrótce, przepraszamy za utrudnienia.

Spotkanie z mec. Aleksandrą Kowalewską-Kortą

Powrót do pracy na etat po długiej nieobecności związanej z urlopem macierzyńskim / rodzicielskim nie jest łatwy. Ustawodawca przewidział jednak pewne udogodnienia dla pracujących mam.
Na spotkaniu dowiesz się z jakich przywilejów możesz korzystać w pracy, a także jak wydłużyć czas spędzony z dzieckiem. Przedstawione zostaną obowiązujące przepisy prawa oraz omówione ich praktyczne zastosowanie. Dowiesz się m. in. jakie prawa przysługują mamom w pracy, kiedy mogą wykorzystać zaległy urlop wypoczynkowy, na jakie stanowisko powinny być przywracane do pracy po urlopach związanych z macierzyństwem, jak mogą zmniejszyć swój wymiar czasu pracy oraz co z tym karmieniem piersią w pracy.

 

mec. Aleksandra Kowalewska-Korta – adwokat, specjalizuje się w prawie cywilnym, gospodarczym i medycznym. Zwraca uwagę mam na przysługujące im prawa oraz uczy jak z nich korzystać. Na co dzień łączy prowadzenie własnej kancelarii adwokackiej z macierzyństwem i zamiłowaniem do podróżowania.

 

Klub Super Mama to miejsce spotkań, zdobywania wiedzy i nowych umiejętności. Zapraszamy mamy z dziećmi na spotkania warsztatowe z zakresu pielęgnacji i wspierania rozwoju dziecka, zabaw podłogowych, przygotowania dziecka do kontaktu z wodą, psychologii, żywienia, stylizacji, fotografii, jogi i pierwszej pomocy. Klub funkcjonuje w ramach projektu „Kluby Rodziców” uruchomionego przez Urząd Miasta Krakowa, którego celem jest wspieranie rodzin z dziećmi oraz oczekujących na potomstwo.

Więcej o Klubie <kliknij>

Środa, 22.04.2020, sala 009
godz. 10:00 - ZMIANA TERMINU WYDARZENIA – nowy termin podamy wkrótce, przepraszamy za utrudnienia.

Bilet - 1 zł

Dział Edukacji
telefon: 12 644 02 66 wew. 36
e-mail: KLUBSUPERMAMA@NCK.KRAKOW.PL