30.05.2014

„Jaś i Małgosia”

jas i malgosia plakat

30 maja (piątek), godz. 1000
sala teatralna

Bajka teatralna w wykonaniu Teatru Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana z Będzina. Historia o Jasiu i Małgosi należy do klasyki bajek. Robert Dorosławski – autor scenariusza opartego na bajce J. i W. Grimm i jednocześnie reżyser spektaklu – opowiada historię na nowo, zupełnie inaczej. „Jas i Małgosia” to rozśpiewana, roztańczona, bogata scenograficznie interpretacja, ze szczyptą dydaktyzmu i mnóstwem zabawy!

30 maja (piątek), godz. 1000, sala teatralna

Bajka teatralna w wykonaniu Teatru Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana z Będzina

Historia o Jasiu i Małgosi należy do klasyki bajek. Robert Dorosławski – autor scenariusza opartego na bajce J. i W. Grimm i jednocześnie reżyser spektaklu – opowiada historię na nowo, zupełnie inaczej.
„Jas i Małgosia” to rozśpiewana, roztańczona, bogata scenograficznie interpretacja, ze szczyptą dydaktyzmu i mnóstwem zabawy!
Mali bohaterowie to rozbrykane rodzeństwo, które nie zawsze mają ochotę słuchać swoich rodziców, przez co szybko wpadają w kłopoty. Z czasem Jaś i Małgosia przekonują się jednak, że zuchwałe zachowanie nie popłaca, podobnie zresztą jak beztroskie zabawy i łakomstwo.
W spektaklu Teatru Dzieci Zagłębia pojawia się cała galeria barwnych postaci. Oprócz tytułowych bohaterów, można zobaczyć groźną Babę Jagę, a także sympatyczne Wiewiórki, w roli narratorów i komentatorów wydarzeń scenicznych, bajkowe drzewa i przebiegłego kocura.
Spektakl jest łatwy w odbiorze, nawet dla bardzo małych widzów.
Oprawa muzyczna i barwna scenografia dopełnia wrażeń, wciągając widza w fascynujący świat przygód. Po takiej podróży dzieci jeszcze długo nucą piosenki ze spektaklu.
O powodzeniu „Jasia i Małgosi” w dużej mierze decyduje także zespół aktorski TDZ i jego doświadczenie nie tylko w kreowaniu ról, ale także w ilustrowaniu prawd, jakie niesie ze sobą każda bajka.

 

Spektakl przeznaczony dla dzieci od lat 3.
Czas trwania: 1 godz. 25 min. (w tym przerwa 20min.)

 

Bilety: 15 zł
Biuro Organizacji Widowni
tel. 12 644 24 81, 517 248 619
e-mail: rezerwacja@nck.krakow.pl

 

 

jas i malgosia plakat

 

Piątek, 30.05.2014