22.02.2014

Ireneusz Krosny

22 lutego 2014 r. (sobota), godz. 1900, sala teatralna

Odlewnia Form Satyrycznych

ofsOdlewnia Form Satyrycznych to wspólny projekt Nowohuckiego Centrum Kultury i Formacji Chatelet. Pragniemy aby kabaret na stałe wpisał się w kulturalny pejzaż Nowej Huty i właśnie dlatego proponujemy państwu cykl spotkań z najlepszymi i najciekawszymi polskimi kabaretami. Różnorodność zapraszanych przez nas, raz w miesiącu, gości pozwoli państwu docenić jak bardzo pojemnym, różnobarwnym i wielopłaszczyznowym zjawiskiem jest współczesny kabaret.
Gwarantujemy świetną zabawę i obiecujemy liczne niespodzianki zarówno dla publiczności jak i zapraszanych przez nas gości.
Gospodarzem cyklicznych spotkań jest Formacja Chatelet.

Ireneusz Krosny tworzy autorskie, pantomimiczne, spektakle komediowe. Siła jego sztuki pochodzi z dwóch źródeł. Po pierwsze jest to kreatywność i niespotykane poczucie humoru, po drugie oryginalny, własny styl. Krosny wypracował technikę poruszania się mima w grze komediowej – przeźroczystą jak dykcja u aktora. Dziś Ireneusz Krosny jest niewątpliwie najbardziej znanym i uznanym mimem komicznym w Polsce, a jego sztuka, poprzez czystość formy i oryginalność stylu zyskuje coraz szerszą publiczność na całym świecie. Chicago Reader uzasadniając przyznanie mu wyróżnienia napisał: „Świeży, śmieszny, nie można mu się oprzeć”.
Artysta występował na wielu międzynarodowych festiwalach komedii i pantomimy m.in.: „International Mime Festival” w Chunchon w Korei Południowej, „Lachmesse” w Niemczech, International Mime Festival „Kaukliar” w Bratysławie, „Body/language Festiwal” w Sztokholmie, „Fringe” w Wielkiej Brytanii, „Festival du Rire” w Montreux w Szwajcarii, „Meet in Beijing” Arts Festiwal w Chinach, „Ingenio Comedy Festival” na Wyspach Kanaryjskich, „Stockholm Comedy Festival” w Szwecji i wielu innych.

bilety: 50 zł

Informacje i zamówienia:
Biuro Promocji i Organizacji Widowni
tel. 12 644 24 81, 517 248 619
e-mail: rezerwacja@nck.krakow.pl

krosny plakat


Nadzieja dla Alana

Nowohuckie Centrum Kultury i Formacja Chatelet w ramach wspólnego projektu – Odlewni Form Satyrycznych – włączają się w akcję pomocy dziewięcioletniemu Alanowi, który od dwóch lat walczy z chorobą nowotworową. W trakcie każdej edycji OFS będzie organizowana zbiórka pieniędzy na jego leczenie. Dajmy mu szansę!

konto: 83 1020 2892 0000 5302 0150 8522 (PKO BP)
hasło: „Kozłowski Alan”

Sobota, 22.02.2014