Hubert Hładij – Wokół Manaslu (8163 m n.p.m.)

logo galeria podroznikow

20 listopada – 31 grudnia 2014 r.
budynek A.

GALERIA PODRÓŻNIKÓW. Manaslu to ósmy co do wysokości szczyt Ziemi, wokół którego poprowadzona jest bardzo atrakcyjna trasa trekingowa. Punkt startu znajduje się na wysokości ok. 900 m, wędrówka trwa kilkanaście dni, pozwalając na stopniową aklimatyzację przed osiągnięciem kluczowego miejsca na trasie, czyli przełęczy Larkya (Larkya La), leżącej na wysokości 5135 m n.p.m.

 

20 listopada – 31 grudnia, budynek A


logo galeria podroznikow

Hubert Hładij – Wokół Manaslu (8163 m n.p.m.) – czorteny, gompy i himalajskie krajobrazy

Manaslu to ósmy co do wysokości szczyt Ziemi, wokół którego poprowadzona jest bardzo atrakcyjna trasa trekingowa. Punkt startu znajduje się na wysokości ok. 900 m, wędrówka trwa kilkanaście dni, pozwalając na stopniową aklimatyzację przed osiągnięciem kluczowego miejsca na trasie, czyli przełęczy Larkya (Larkya La), leżącej na wysokości 5135 m n.p.m.
Pełen zakrętów, wyczerpujących podejść i stromych ścieżek dukt biegnie wzdłuż doliny rzeki Buri Gandaki, oferując możliwość wszechstronnej obserwacji dzikiej przyrody i wznoszących się coraz wyżej gór. Po drodze mija się malownicze wioski zamieszkałe w większości przez Tybetańczyków, co stwarza okazję do poznania tej gościnnej nacji oraz ich niepowtarzalnej kultury z kapliczkami, świątyniami, bramami i murkami mani. Za przełęczą, z której można podziwiać rozległe panoramy Himalajów, szlak podążą mniej lub bardziej ostro w dół, zmierzając w trzy dni do przecięcia z trasą wiodącą wokół Annapurny. Treking poprzedziła wizyta w stolicy Nepalu – Kathmandu, a zakończył pobyt w widokowej Pokharze, tworząc ramę dla opowieści o himalajskiej przygodzie.

Wystawie towarzyszy spotkanie w Klubie Podrózników Navigator.

wstęp wolny

informacje: Sekcja Oświatowa, pok. 201b, bud. A,
tel. 12 644 02 66 wew. 35
e-mail: oswiatowa@nck.krakow.pl