27.04.2017

Wiosenny Koncert Charytatywny Gwiazdy dla Autyzmu

Wiosenny Koncert Charytatywny Gwiazdy dla Autyzmu

Charytatywny koncert w Nowohuckim Centrum Kultury wpisuje się w cykl imprez proponowanych w ramach obchodów Kwietnia – Miesiąca Wiedzy na Temat Autyzmu, kiedy to nie tylko dzielimy się wiedzą o autyzmie, ale także wspieramy organizacje pozarządowe świadczące pomoc osobom z tą niepełnosprawnością.

Koncerty Orkiestry Wieniawa to wspaniałe przeżycie artystyczne. Ten wyjątkowy zespół typu Concert Band, liczący ponad pięćdziesięciu młodych muzyków, zmienia stereotypowe myślenie o orkiestrach dętych! Tym razem, zespół stworzy muzyczną oprawę dla znakomitych artystów. Podczas koncertu będzie można usłyszeć Jubileuszowe utwory Lidii Jazgar z zespołem Galicja w nowych aranżacjach na orkiestrę, najbardziej znane przeboje Andrzeja Sikorowskiego i zespołu Pod Budą oraz takie utwory, jak: Dziwny jest te świat Czesława Niemena wykonane przez zachwycającego Mateusza Ziółko. Usłyszymy również znakomitą muzykę filmową, m.in. Ennio Moriccone w wykonaniu orkiestry Wieniawa i Chóru Fermata wraz z solistami i wiele innych utworów.

Koncert organizowany jest na rzecz dzieci i młodzieży uczących się w krakowskim Centrum Autyzmu. Dochód z koncertu przeznaczony zostanie na cele statutowe Stowarzyszenia „Przyszłość”, które zostało założone przez rodziców dzieci z autyzmem i nieustannie wspiera działalność Centrum Autyzmu poprzez zakup niezbędnych pomocy, wyposażenia, finansowanie wycieczek i zajęć dodatkowych.

Koncertowi będzie towarzyszyć kiermasz rękodzieła wykonanego w Centrum Autyzmu oraz wystawa prac uczniów „Tak ja to widzę”.

 

Wykonawcy:
Lidia Jazgar z zespołem Galicja,
Andrzej Sikorowski,
Mateusz Ziółko,
Orkiestra Wieniawa,
Chór Fermata wraz z solistami

Więcej na: https://web.facebook.com/events/1518908191460800

 

Patronat honorowy: Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski
Patron medialny: Radio Kraków

Organizator: Stowarzyszenie Przyszłość
Partnerzy: Centrum Autyzmu, NCK, Orkiestra Wieniawa

Czwartek, 27.04.2017, Scena NCK
godz. 18:00

Bilet - 60 zł (dochód z koncertu na rzecz Centrum Autyzmu)

Biuro Organizacji Widowni
telefon: 12 644 02 66 wew. 55
e-mail: rezerwacja@nck.krakow.pl