06.08.2023

GAGA PEOPLE / GAGA DANCERS – warsztaty

GAGA PEOPLE / GAGA DANCERS – warsztaty

wydarzenie w ramach Krakowskiego Festiwalu Tańca

Opracowany przez Ohada Naharina język ruchowy opierający się na przekonaniu, że ruch ma leczącą, dynamiczną i nieustannie zmieniającą się moc. To trening dla wszystkich, niezależnie od doświadczenia tanecznego czy ruchowego, prowadzony w dwóch formułach: Gaga People i Gaga Dancers.

Zajęcia polegają na całkowitej improwizacji, w której wykorzystuje się pracę z wyobraźnią. Nauczyciel cały czas porusza się z uczniami, co pozwala uczniom inspirować się ruchem nauczyciela i spotykać się w podobnym punkcie pracy w ruchu. Gaga rozwija elastyczność, wytrzymałość, zwinność, koordynację i efektywność ruchu. Poprawia instynkty ruchowe, łączy ruch świadomy z nieświadomym i pozwala w nieskomplikowany sposób doświadczyć wolności i przyjemności, w przyjemnej atmosferze, w wygodnym ubraniu i przy akompaniamencie muzyki.

Prowadzenie:
Kasia Kizior – uczyła się w Państwowej Szkole Baletowej im. Feliksa Parnella w Łodzi i na Uniwersytecie Muzyki i Sztuk Performatywnych we Frankfurcie nad Menem (HfMDK), z którym do dziś współpracuje pedagogicznie. Certyfikowana nauczycielka Gaga Movement Language od 2019. Jako pedagog tańca współpracuje z zespołami w Staatstheater Kassel, Gerhart Hauptmann Theater Görlitz Zittau. Jako tancerka i choreografka współpracowała z Teatrem Tańca Zawirowania, Operą Narodową w Warszawie, Operą we Frankfurcie nad Menem i Teatrem Polskim w Poznaniu. Tworzyła choreografie dla programu You Can Dance – Po prostu tańcz, serialu Tancerze i innych produkcji filmowych.

<Szczegółowe informacje, terminy>

Sobota, 05.08.2023, NCK
godz. 10:00 - 11:00 - GAGA PEOPLE
godz. 11:30 - 12:45 - GAGA DANCERS

Niedziela, 06.08.2023, NCK
godz. 10:00 - 11:00 - GAGA PEOPLE
godz. 11:30 - 12:45 - GAGA DANCERS

Informacje i zapisy: