18.02.2015

Festiwal Teatrów Dla Dzieci – „Lokomotywa II”

lokomotywa plakat

18 lutego 2015 (środa), godz. 1100
sala teatralna

Czy spotkaliście już w Krakowie Słonia Trąbalskiego? A może widzieliście dziś małpę w kąpieli lub Kaczkę Dziwaczkę? Czy waszą drogę przebiegł dziś Stefek Burczymucha albo Pan Hilary, który po raz kolejny zgubił okulary? Jeżeli nie – nic straconego! W Nowohuckim Centrum Kultury będziecie mieli szansę spotkać się z tymi i wieloma innymi postaciami, które zamieszkują karty klasyki literatury dziecięcej.

 

18 lutego 2015 (środa), godz. 1100, sala teatralna

Festiwal Teatrów Dla Dzieci – Kraków 2015

„Lokomotywa II” – Tarnowski Teatr im. L. Solskiego

Czy spotkaliście już w Krakowie Słonia Trąbalskiego? A może widzieliście dziś małpę w kąpieli lub Kaczkę Dziwaczkę? Czy waszą drogę przebiegł dziś Stefek Burczymucha albo Pan Hilary, który po raz kolejny zgubił okulary?
Jeżeli nie – nic straconego! W Nowohuckim Centrum Kultury będziecie mieli szansę spotkać się z tymi i wieloma innymi postaciami, które zamieszkują karty klasyki literatury dziecięcej. Reżyser Mariusz Szaforz zamierza zabrać was w podróż przez szalony plac zabaw, na którym wszystko będzie możliwe – w piaskownicy zatańczy igła z nitką, na zjeżdżalni pojawi się spóźniony słowik, a pod kolorowym parasolem i na trzepaku… No właśnie? Co tam się wydarzy? Czyżby miała przejechać tamtędy lokomotywa z Julianem Tuwimem, Marią Konopnicką, Janem Brzechwą i Aleksandrem Fredro?
„Lokomotywa” to spektakl dla dzieci i rodziców. Najwyższej klasy literatura jest też świetnym materiałem scenicznym – to, co na kartce wydaje się zwyczajną historia, ożywione na scenie zabierze was w barwną podróż do krainy wyobraźni. Pomoże w tym muzyka przygotowana przez Tomasza Gębalę. Czy wszyscy są już gotowi? No to… odjazd!

Autor: J. Brzechwa, A. Fredro, M. Konopnicka, J. Tuwim
Reżyser: Mariusz Szaforz

czas trwania: 60 min.

bilety: 15 zł

Informacje i zamówienia:
Biuro Organizacji Widowni
tel. 12 644 02 66 wew. 55
e-mail: rezerwacja@nck.krakow.pl
Kasa czynna od poniedziałku do soboty w godz. 830-2000
oraz na godzinę przed spektaklem
tel. 12 644 02 66 wew. 56

lokomotywa plakat

Invalid Displayed Gallery

festiwal plakat

Środa, 18.02.2015