18.02.2014

Salon Literacko Muzyczny 60

salon-literacki

18 lutego 2014 r. (wtorek), godz. 1800
sala teatralna

Stolik Literacki. A imię Twoje PESEL. Spotkanie z poeta i fotografikiem Andrzejem Walterem. Stolik Muzyczny. Nie czekamy. Recital Basi Gąsienicy-Giewont. Prowadzenie: Basia Stępniak-Wilk. Wstęp wolny.

 

18 lutego 2014 r. (wtorek), godz. 1800, sala teatralna

Wieczór sześćdziesiąty salon-literacki

 

Stolik Literacki

A imię Twoje PESEL
Spotkanie z poetą i fotografikiem Andrzejem Walterem

Andrzej Walter – ur. 29 grudnia 1969 w Zabrzu, polski pisarz, poeta, publicysta, krytyk literacki oraz fotografik. Członek Krakowskiego Oddziału Związku Literatów Polskich. Do tej pory opublikował sześć tomików poezji.
Wyzwalam się z brudu codzienności szukając metafor i słów. Nie wiem skąd pochodzi konieczność tworzenia. Coś… każe napisać, i pisać. Wiele słów urodziło się przy muzyce. Trudno mi jednoznacznie określić własną poezję, gdyż z mojej perspektywy przeobraża się i przemija wraz ze mną. Wierzę, że najlepsze wiersze wciąż jeszcze przede mną. Tak o swojej poezji pisze sam autor.
Dobra książka ten „Pesel”, wspaniała ilustracyjnie, pasjonująca tekstowo. Sprawia wrażenie jednolitej w wymowie. Nie sądzę, żeby mój zachwyt wydał się komuś przesadny. Czas poezji zawsze był domeną samotnych duchem. Bez wątpienia – z potrzeby dzielenia się sobą powstają wiersze-zjawiska przynależne naturze. Poeta snuje bardzo osobistą, sceptyczno-filozoficzną refleksję, która staje się przedmiotem jego analiz i fascynacji.
Andrzej Gnarowski

 

Stolik Muzyczny
Nie czekamy
Recital Basi Gąsienicy-Giewont

Basia Gąsienica-Giewont – szalona góralka, obdarzona ogromną wrażliwością muzyczną. Studentka wydziału wokalno-aktorskiego Akademii Muzycznej w Krakowie. Gra na skrzypcach i fortepianie, a także komponuje. Mając 13 lat, udzieliła swojego głosu na płycie „Moje pocieszenie” Andrzeja Brandstaettera. W 2010 roku wystąpiła u boku Grzegorza Turnaua na płycie „Fabryka klamek”. Zdobyła Grand Prix na międzynarodowym konkursie piosenki Edith Piaf. Jest również podwójną laureatką Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie i wielu innych festiwali piosenki artystycznej. W tym roku, na rynku muzycznym pojawiła się płyta „Krajobraz Rzeczy Pięknych – piosenki Andrzeja Zaryckiego”, na której również można usłyszeć Basię.

http://www.youtube.com/watch?v=Wrr7uxr8eAE
 

Prowadzenie: Basia Stępniak-Wilk

wstęp wolny

 

 

 


 

Salon Literacko Muzyczny został stworzony w celu promowania ważnych i wartościowych zjawisk kulturalnych. Raz w miesiącu na scenie sali teatralnej odbywa się spotkanie z autorami i wydawcami książek oraz artystami sceny muzycznej.

 

{loadposition salon-literacko-muzyczny}

 

radiokrakow

 

Wtorek, 18.02.2014