20.02.2015

Festiwal Teatrów Dla Dzieci – „Królowa Śniegu”

festiwal plakat

20 lutego 2015 (piątek), godz. 1100
sala teatralna

Tak gorąca, że pokona najzimniejszy chłód. I tak silna, że skruszy choćby bryłę lodu. Oto prawdziwa przyjaźń. Jej magiczną moc pokazuje poruszająca historia Kaya i Gerdy, czyli dwójki zwykłych dzieci, takich jakie możemy spotkać na każdym osiedlu. Ich beztroskie, radosne życie zmienia się, gdy w pierwszym dniu szkoły Kayowi wpada do oka kawałek roztrzaskanego lustra mądrości. Chłopiec traci wszelką wrażliwość, staje się złośliwy i bezduszny. Za namową okrutnej Królowej Śniegu wyrusza w ekspedycję na biegun polarny i znika bez pożegnania.

 

20 lutego 2015 (piątek), godz. 1100, sala teatralna

Festiwal Teatrów Dla Dzieci – Kraków 2015

„Królowa Śniegu” – Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” z Kielc

Spektakl na motywach baśni H. Ch. Andersena

Tak gorąca, że pokona najzimniejszy chłód. I tak silna, że skruszy choćby bryłę lodu. Oto prawdziwa przyjaźń. Jej magiczną moc pokazuje poruszająca historia Kaya i Gerdy, czyli dwójki zwykłych dzieci, takich jakie możemy spotkać na każdym osiedlu.
Ich beztroskie, radosne życie zmienia się, gdy w pierwszym dniu szkoły Kayowi wpada do oka kawałek roztrzaskanego lustra mądrości. Chłopiec traci wszelką wrażliwość, staje się złośliwy i bezduszny. Za namową okrutnej Królowej Śniegu wyrusza w ekspedycję na biegun polarny i znika bez pożegnania.
Zrozpaczona Gerda, w towarzystwie niezbyt mądrej, ale za to bardzo oddanej, przyjaciółki Róży rozpoczyna poszukiwania chłopca. Ich wyprawa roi się od nieoczekiwanych przygód. Co wyniknie ze spotkania z królewiczem, który zechce uczynić Gerdę królewną? Co w niezrozumiałym języku powie dziewczynce Wrona? Czy złym Rozbójniczkom uda się zjeść ją na obiad i wreszcie – czy Kay się odnajdzie? Czy dzięki wytrwałości i staraniom Gerdy chłopiec znów będzie sobą?
Sztuka Marii Wojtyszko na motywach baśni H. Ch. Andersena „Królowa Śniegu” to mądra, familijna opowieść o sile przyjaźni, miłości i dobra. O wartościach, które łatwo zgubić, trudniej znaleźć, ale na pewno warto ich szukać.

dla widzów od lat 6
czas trwania: 1 godz. (bez przerwy)

bilety: 15 zł

Informacje i zamówienia:
Biuro Organizacji Widowni
tel. 12 644 02 66 wew. 55
e-mail: rezerwacja@nck.krakow.pl
Kasa czynna od poniedziałku do soboty w godz. 830-2000
oraz na godzinę przed spektaklem
tel. 12 644 02 66 wew. 56

Invalid Displayed Gallery

festiwal plakat

Piątek, 20.02.2015