17/01/2017

Festiwal Teatrów dla Dzieci 2017 – wyjątkowe ferie w NCK!

Festiwal Teatrów dla Dzieci 2017 – wyjątkowe ferie w NCK!

Tradycyjnie zapraszamy na teatralne ferie do NCK. Dzieciaki, weźcie za rękę rodziców, dziadków, a może też starsze rodzeństwo i chodźcie do nas!

FESTIWAL

10 dni festiwalowych to prawdziwe teatralne święto w Nowohuckim Centrum Kultury, a także punkt obowiązkowy w kalendarzu imprez. Codziennie odwiedza nas nawet 600 młodych widzów, którzy są zarazem wielkim jury – to ich głosy decydują które przedstawienie wygra konkurs festiwalowy.

Tegoroczna edycja Festiwalu, odbywająca się w dniach 30.01-10.02.2017 r., to kolejna okazja do sprawdzenia zdolności organizacyjnych NCK. Oprócz spektakli na Scenie NCK, w przestrzeniach będzie można spotkać bajkowe postaci, wziąć udział w warsztatach, zobaczyć wystawę lalek teatralnych. Na potrzebę najmłodszej publiczności – dla której przeznaczone są „spektakle dla najnajów” – jedna z sal zostanie przekształcona w… parking dla wózków!

TEATRY

Do Krakowa przyjedzie aż 12 przedstawień! Na Scenie NCK będzie można zobaczyć zarówno klasykę opowieści dla dzieci jak i nowe, multisensoryczne opowieści.

Zapraszamy teatry z całej Polski, które tworzą spektakle na najwyższym poziomie. Teatr Dzieci Zagłębia z Będzina zaprezentuje baśń na motywach baśni Hansa Christiana Andersena – Brzydkie Kaczątko oraz bajkę terapeutyczną Miłek-Opiłek. Nowoczesne adaptacje największych dzieł literatury dla dzieci zaprezentują Teatr Lalki i Aktora Kubuś z Kielc (W butach. Kot w butach), Teatr im. Adama Mickiewicza z Częstochowy (Roszpunka), a także Teatr Lalek Rabcio z Rabki-Zdroju (Tomcio Paluszek). Dla fanów twórczości Jana Brzechwy mamy aż dwie możliwości – pierwszy tydzień festiwalu zamyka Akademia Pana Kleksa (Teatr Maksa z Rzeszowa), natomiast przedstawienie, które zakończy tegoroczną edycję to Pchła Szachrajka (Teatr Lalek Rabcio z Rabki-Zdroju). Teatr Zagłębia z Sosnowca wystawi sceniczny hit dla dzieci – Pyzę na polskich dróżkach, Teatr Nowy z Zabrza poderwie całą publiczność do śpiewu w trakcie Bajkowej listy przebojów, a jedyny krakowski teatr prezentujący się podczas Festiwalu – Teatr Scena na Scenie – pokaże mądrą, ekologiczną opowieść Księga lasu”.

DZIECI

A to wszystko – dla dzieciaków! Chcemy uczyć odbioru sztuki, pokazywać najwyższej jakości spektakle i rozbudzać pasję teatralną od najmłodszych lat.

Spektakle na Scenie NCK adresowane są przede wszystkim do uczniów przedszkoli i pierwszych klas szkoły podstawowej. Dla jeszcze młodszych Teatr Chrząszcz w Trzcinie przygotował cztery „spektakle dla najnajów” (czyli 40-minutowe przedstawienia, połączone z zabawą z aktorami, dla dzieci w wieku od 7 miesięcy do 3 lat; przedstawienia takie są odpowiednio przygotowane zgodnie ze zdolnościami percepcyjnymi maluchów, często widzowie mogą wkroczyć na sceną w charakterze pomocników aktorów, muzyka nie jest głośna, a światła zmieniają się w spokojnym, harmonijnym tempie) – 31 stycznia: Bam-Bamoraz 7 lutego: Witajki i Papatki.

Oprócz przedstawień zapraszamy także na warsztaty edukacyjne i wystawę lalek teatralnych. Na stronie internetowej Festiwalu można znaleźć materiały do wydruku i zabawy w domu – zestaw pacynek na palce ze znanymi postaciami z bajek – „Tyci Teatrzyk” – oraz festiwalowe kolorowanki – www.festiwalteatrow.pl <kliknij> 

 

Chyba nie trzeba mówić więcej. Do zobaczenia podczas Festiwalu Teatrów dla Dzieci 2017! Niech ferie staną się okazją do przeżycia prawdziwej teatralnej przygody!

Pełny repertuar:
http://festiwalteatrow.pl/program-festiwalu-teatrow-dla-dzieci-2017/ <kliknij>

Rezerwacje biletów i informacje:
Biuro Organizacji Widowni NCK
telefon: 12 644 02 66 wew. 55
e-mail: rezerwacja@nck.krakow.pl