12.02.2016

Dajcie mi tenora!

Dajcie mi tenora! – Teatr Capitol z Warszawy

Spektakl komediowy autorstwa Kena Ludwiga

Wybuchowa mieszanka miłości, zazdrości, biznesu i marzeń o wielkiej karierze zapowiada komediowy majstersztyk! Gdy do Cleveland ma przyjechać światowej sławy tenor, emocje melomanów sięgają zenitu. Tuż przed uroczystą galą „Otella” wszystko może jednak zacząć szwankować, zwłaszcza gdy główna gwiazda wieczoru kaprysi. A co się stanie jeśli maestro straci formę? Czy bez mistrza uda się uratować przedstawienie? Kto oprócz niego może zagrać Otella i zachwycić publiczność niebiańskim głosem?
Bestsellerową komedię „Lend Me a Tenor!” napisał uznany autor brodwayowskich hitów Ken Ludwig. Nowojorska realizacja spektaklu nie schodziła z afisza przez 14 miesięcy, a komedię o kłopotliwym tenorze na scenę z sukcesem przeniosło już ponad 200 teatrów na całym świecie.
Premierę Teatru Capitol reżyseruje mistrz komedii Marcin Sławiński, który do odegrania przezabawnych postaci zaprosił prawdziwy panteon gwiazd. Kostiumy zaprojektowała Justyna Chyścicka, a autorką projektu scenografii jest Joanna Pielat. W spektaklu nie zabraknie pomyłek, nagłych zwrotów akcji i uwielbianych przez widzów przebieranek.
Tego nie da się opisać to trzeba zobaczyć!

obsada:
Max – Artur Chamski
Diana – Katarzyna Skrzynecka
Tito – Olaf Lubaszenko
Sanders – Andrzej Blumenfeld
Maggie – Marta Wierzbicka
Maria – Katarzyna Zielińska / Andżelika Piechowiak
Bellhop – Hiroaki Murakami
Julia – Anna Gornostaj / Halina Bednarz

reżyseria: Marcin Sławiński

Piątek, 12.02.2016, Scena NCK
godz. 19:00 - czas trwania: 160 min. z przerwą

90 zł