28.11.2023

„Akademia Bohaterów Klimatu”

„Akademia Bohaterów Klimatu”

Inauguracja II edycji Akademii Bohaterów Klimatu

„Akademia Bohaterów Klimatu” to całoroczny cykl spotkań, dedykowany uczniom i uczennicom klas 1-3 krakowskich szkół podstawowych, podczas których uczestnicy mają szansę poprzez gry, doświadczenia i spotkania, poznawać różne aspekty dotyczące klimatu, wpływu zmian klimatu na środowisko zarówno w skali globalnej, jak i w mieście Krakowie oraz możliwości wpływu na zmniejszenie tych zmian poprzez działania Miasta Krakowa, jaki i własne codzienne wybory i nawyki.

Wraz ze startem Akademii Bohaterów Klimatu uczniowie 10 klas z 10 krakowskich podstawówek rozpoczynają całoroczną przygodę z wiedzą o klimacie Krakowa. Podczas Akademii uczniowie odwiedzą Krakowskie Centrum Edukacji Klimatycznej, Centrum Edukacji Ekologicznej Bielany prowadzone przez Wodociągi Miasta Krakowa, krakowską Ekospalarnię, a także będą uczestniczyć w warsztatach żywieniowych, gdzie dowiedzą się jaki wpływ na zachodzące zmiany klimatyczne mają codzienne nawyki żywieniowe oraz jak wyrobić zdrowe nawyki żywieniowe.

Podczas Inauguracji Akademii uczestnicy otrzymają „Elementarz Bohaterów Klimatu”, który poprzez zabawę i zadania do rozwiązywania wspiera realizację proklimatycznych „misji”. Zaplanowano także projekcję krótkich filmów animowanych przygotowanych przez Miasto Kraków i Wodociągi Miasta Krakowa oraz warsztaty edukacyjne pt. „Magiczny ogród w słoiku”.

Partnerem wydarzenia są Wodociągi Miasta Krakowa, które serwować będą wodę prosto z kranu z dodatkiem świeżych owoców oraz Krakowskie Centrum Edukacji Klimatycznej.

Akademia jest jednym z działań miejskich w obszarze edukacji klimatycznej prowadzonej w ramach kampanii „Kraków w dobrym klimacie”.

 

Partnerami wydarzenia są Krakowskie Centrum Edukacji Klimatycznej, Wodociągi Miasta Krakowa oraz Krakowski Holding Komunalny SA.
Dzięki współpracy z Powszechną Agencją Handlową zdrowe upominki dla uczestników pochodzą od polskich lokalnych sadowników.

Wtorek, 28.11.2023, Scena NCK
godz. 09:00

Dział Edukacji
telefon: 12 644 02 66 wew. 35
e-mail: edukacja@nck.krakow.pl

Osoby z niepełnosprawnością ruchową prosimy o wcześniejszy kontakt z Biurem Organizacji Widowni w celu wyznaczenia miejsc.
Pierwszy i drugi rząd widowni Sceny NCK jest wyposażony w pętlę indukcyjną dla osób słabosłyszących.