15.10.2024

Aga Zaryan – polskie piosenki

Aga Zaryan – polskie piosenki

Aga Zaryan sięgnie nie tylko po utwory ulubionych polskich jazzowych kompozytorów, ale również po piosenki z jazzem zupełnie niezwiązanych, które są dla niej ważne ze względów osobistych. Podczas koncertu pojawi się wiele więcej nigdy nie śpiewanych przez Agę zaskakujących niespodzianek. 

Projekt ten to swego rodzaju podróż w czasie do lat ubiegłego wieku – to właśnie te piosenki i melodie cieszyły się ogromną popularnością wśród polskiej publiczności. Program dostarczy wielu emocji fanom artystki i miłośnikom dobrej polskiej muzyki rozrywkowej. Dzięki nowym aranżacjom wybitnego pianisty i kompozytora – Michała Tokaja, słuchacze będą mieli okazję poznać je na nowo, w zupełnie innym wydaniu i niepowtarzalnym brzmieniu. W repertuarze nie zabraknie piosenek, które już na stałe wpisały się w kulturę i historię naszego kraju, jednocześnie Aga jak zwykle wniesie do tych utworów swój charakterystyczny styl i intymną interpretację, co sprawi, że będą brzmiały świeżo i oryginalnie. Muzycy na nowo zinterpretują piosenkę z repertuaru Maanamu – „Kocham Cię, kochanie moje”, „Ale w koło jest wesoło” z repertuaru zespołu Perfect, „La valse du mal” Kaliny Jędrusik do słów Wojciecha Młynarskiego i muzyki Jerzego Dudusia Matuszkiewicza, „Pamiętasz była jesień” Sławy Przybylskiej.

Wystąpią:
Aga Zaryan – śpiew
Michał Tokaj – fortepian
Michał Barański – kontrabas
Łukasz Żyta – perkusja
Robert Majewski – trąbka

Wtorek, 15.10.2024, Scena NCK
godz. 19:00

Bilet - 130 / 110 zł

Biuro Organizacji Widowni
telefon: 12 644 02 66 wew. 55
e-mail: REZERWACJA@NCK.KRAKOW.PL

Osoby z niepełnosprawnością ruchową prosimy o wcześniejszy kontakt z Biurem Organizacji Widowni w celu wyznaczenia miejsc.
Pierwszy i drugi rząd widowni Sceny NCK jest wyposażony w pętlę indukcyjną dla osób słabosłyszących.