06/03/2017

3…2…1…TANIEC! 2017 – wyniki konkursu

3…2…1…TANIEC! 2017 – wyniki konkursu

W weekend 4-5 marca w Nowohuckim Centrum Kultury miało miejsce prawdziwe święto tańca współczesnego! Spośród prawie pięćdziesięciu zgłoszeń z całej Europy do konkursu zakwalifikowało się 16 prezentacji. W sobotę Jury w składzie: Maria Stokłosa, Matej Matejka, Carlo Massari oraz Agata Moląg wyróżniło pięciu twórców, nagrodę przyznano także w plebiscycie publiczności.

 

Nagrody przyznane przez Marię Stokłosę:

I nagroda w wysokości 500 EUR – “Za zaufanie do siebie. Za praktykę ruchu, która rozpoczyna się w miejscu ‘dziwnych odczuć’. Za miękką obecność, która umożliwia rzadką bliskość między performerem i widzem.” –  Zofia Tomczyk, “Te echo de menos. Mano”

II nagroda w wysokości 250 EUR – “Za głębokie wejście w poruszający stan. Ostre, filmowe wykorzystanie przestrzeni. Intensywne ciało, które deformuje się, drga, wibruje i nie boi się ryzyka. Za sukces w stworzeniu sennej przestrzeni i sennego czasu w sześć minut.” – April Veselko, „What does the body dream”

 

Nagrody przyznane przez Mateja Matejkę:

I nagroda w wysokości 500 EUR – “Za stworzenie kompleksowej i oryginalnej sztuki, za wysoki poziom umiejętności i autentyczną obecność sceniczną.” – Agata Meyer-Lüters i Agnieszki Bednarz, „Jestem Helena”

II nagroda w wysokości 250 EUR – “Za odwagę i niesamowitą energię. Za czystość i precyzję ruchu, autentyczność ekspresji, stwarzając poruszające obrazy sceniczne.” – Marion Alzieu, „This is not a white woman”

 

Carlo Massari przyznał następujące nagrody:

I nagroda w wysokości 500 EUR – “Bohater, bezdech, przejście od pustki do pełni, ekstaza, połączenie dorosłego języka i młodego ciała. Szczere, nagie ciało ze wszystkimi swoimi słabościami, czyste. Punkt, z którego nie ma odwrotu.” – Omar Karabulut, „Terminal B”

II nagroda w wysokości 250 EUR – “Hipnotyzująca praca, która zbliża nas do odległego świata. Ciało nieustannie poszukujące rozwiązania, które pozwoli mu przetrwać. Głęboka dramaturgia, wspomagana przez silne ciało. Metamorfoza, kontrowersyjny majstersztyk prostej deformacji.” – Helena Ganjalyan, „M E L T”

 

Nagroda przyznana przez Agatę Moląg:

Kierownik Krakowskiego Centrum Choreograficznego przyznała nagrodę rzeczową (udział w warsztatach FIZYCZYNYzGAGAcamp – edycja lato 2017) “Za spokój ducha, harmonię ruchu oraz konsekwencję w dopuszczeniu ciała do głosu.”– Agnieszce Janickiej za „Lead me”.

 

Nagroda publiczności

Publiczność konkursu 3… 2… 1… Taniec przyznała nagrodę w wysokości 300 Euro Ioannie Strati za „Sleepstep”.

fot. Katarzyna Machniewicz