15.05.2024

Życie jest piękne!: Zręczni bezręczni… czyli niezwykłe historie wyjątkowych malarzy i nie tylko

Życie jest piękne!: Zręczni bezręczni… czyli niezwykłe historie wyjątkowych malarzy i nie tylko

Gościem majowego spotkania cyklu Moniki Meleń „Życie jest piękne”  będą między innymi Stanisław Kmiecik, Martyna Gruca i Anna Krupa. Pokażemy fragmenty filmu „Film dla Stasia”, „Martynka” czy „Ania z piekielnika”, po pokazach rozmowy z bohaterami.

Reportaże, pokaz malowania i wystawa prac osób, które urodziły się bez rąk lub je straciły.

Prowadzenie:
Monika Meleń – reportażystka i dokumentalistka. Stworzyła kilkaset reportaży o tematyce społecznej, emitowanych na antenach ogólnopolskich i międzynarodowych. Od 2003 roku nieprzerwanie związana z TVP, pracowała również w rozgłośniach radiowych. Jest autorką filmów dokumentalnych: Film dla StasiaJeden dzień dłużejKobieta Skała, oraz reportaży o Krakowie: Melodia znana jak pacierzOgnista duszaMój sąsiad smokDźwięk mojego życia. Na swoim koncie ma szereg nagród i wyróżnień, wśród nich nagrodę za całokształt pracy, „Za reportaże niosące nadzieje i przywracające wiarę w człowieka”, którą otrzymała w 2017 roku podczas Festiwalu Sztuki Faktu w Toruniu.

 

Życie jest piękne! – nowy cykl spotkań o ludziach pięknych, silnych, pełnych unikatowych pasji, którym zależy, aby dostrzec ich ambicje i często nietuzinkowy talent, zamiast towarzyszącej im życiu niepełnosprawności.

PARTNERZY:

 

Podczas całego spotkania dostępne będzie stoisko PFRON, gdzie wszyscy zainteresowani otrzymają informacje na temat realizowanych przez Fundusz programów i zadań, m.in. CIDON oraz „Wypożyczalnia technologii wspomagających dla osób z niepełnosprawnością”.

Środa, 15.05.2024, sala kameralna 203
godz. 18:00

Bilet - 2 zł

Biuro Organizacji Widowni
telefon: 12 644 02 66 wew. 55
e-mail: REZERWACJA@NCK.KRAKOW.PL