28.09.2014

XL Giełda Minerałów, Skamieniałości i Biżuterii – „Natura i sztuka”

27-28 września 2014 r. (sobota-niedziela), godz. 1000-1800 

W wystawie bierze w niej udział ponad 40 wystawców z kraju i zagranicy prezentując eksponaty pochodzące z całego świata – które będzie można nie tylko podziwiać ale także nabyć. Wystawiane będą nieobrobione skały i minerały pochodzące z całego świata: agaty, jaspisy z Brazylii i Afryki , obsydian z Meksyku, kwarce z inkluzjami, turkusy, agaty z Ameryki Północnej, ametysty, turmaliny, nefryty, korale, perły, onyksy z Azji, opale z Australii, krzemień pasiasty, bursztyn, chryzopraz, sfaleryt z Polski i Europy. Oglądać będzie można kolekcję meteorytów i skamieniałości z całego świata.

 

27-28 września 2014 r. (sobota-niedziela), godz. 1000-1800

W wystawie bierze w niej udział ponad 40 wystawców z kraju i zagranicy prezentując eksponaty pochodzące z całego świata – które będzie można nie tylko podziwiać ale także nabyć.
Wystawiane będą nieobrobione skały i minerały pochodzące z całego świata: agaty, jaspisy z Brazylii i Afryki , obsydian z Meksyku, kwarce z inkluzjami, turkusy, agaty z Ameryki Północnej, ametysty, turmaliny, nefryty, korale, perły, onyksy z Azji, opale z Australii, krzemień pasiasty, bursztyn, chryzopraz, sfaleryt z Polski i Europy. Oglądać będzie można kolekcję meteorytów i skamieniałości z całego świata.
Jak wiadomo człowiek już od prehistorycznych czasów wyrabiał narzędzia, ozdoby z różnych kamieni. Przypisywał im również właściwości magiczne i lecznicze.
Na giełdzie będzie bardzo liczna grupa producentów biżuterii. Wykorzystują oni w swoich wyrobach minerały łącząc je w sposób artystyczny z metalami szlachetnymi, drewnem tworząc piękne kolczyki pierścionki, korale, naszyjniki, bransolety, które można nabyć po atrakcyjnych cenach – dlatego giełda cieszy się olbrzymią popularnością wśród pań.
Skamieniałe szczątki flory i fauny liczące miliony lat są dowodami rozwoju życia na ziemi. Będzie można zobaczyć lub nabyć takie okazy paleontologiczne jak amonity, belemnity, trylobity, jeżowce, łodziki,. szczątki organizmów zwierzęcych i roślin zatopionych w bursztynie w formie inkluzji.
Reprezentowana bogato będzie również obecna fauna: preparowane zwierzęta mórz tropikalnych, muszle.
Bedzie można nabyć galanterię z kamieni ozdobnych : zegary, lampy, naczynia, wazony, popielniczki, zestawy biurowe, obrazy, które ozdobią każde wnętrze oraz mogą być miłym prezentem dla znajomych.
Giełda jest atrakcją dla młodzieży i dorosłych, pasjonatów tego tematu jak i laików, gdyż jest wspaniałą okazją do poszerzenia wiedzy o świecie oraz rozwoju zainteresowań. Dla młodzieży stanowi żywą lekcję geografii, biologii, geologii, chemii i inspiruje do rozwoju zainteresowań które w sposób pożyteczny mogą wypełnić czas wolny. Przyciąga i bawi ferią światła kolorów, form, kształtów oraz mnogością wystawianych tam przedmiotów.
Trudno wszystko opisać to trzeba zobaczyć i może „połknąć bakcyla” zaczynając tworzyć swoją kolekcję na zbliżającej się wystawie i kolejnych lub na wyprawach z młotkiem geologicznym w ręce.
Szczególnie promujemy zwiedzanie wystawy przez młodzież szkolną- w sobotę zorganizowane grupy uczniowskie wraz z nauczycielem mają wstęp bezpłatny.

Podczas wystawy, prowadzona będzie kwesta na rzecz Hospicjum św. Łazarza.

Sobota, 27.09.2014

Niedziela, 28.09.2014