17.03.2019

„Wind Dancer” – spektakl tańca irlandzkiego Eriu & SheeBan

„Wind Dancer” – spektakl tańca irlandzkiego Eriu & SheeBan

 

Niech Cię utulą irlandzkie wzgórza.

Niech błogosławią Cię jej jeziora i rzeki.

Niech otoczy Cię szczęście Irlandczyków.

Niech Cię przepełni błogosławieństwo świętego Patryka.

– tradycyjne irlandzkie błogosławieństwo

 

17 marca – Dzień św. Patryka – w Irlandii czas radości i świętowania, składania i przyjmowania życzeń. W ten niezwykły dzień łączymy się z Irlandczykami chcąc by taneczny wiatr porwał nas wszystkich do wspólnej zabawy. Pomoże nam w tym z całą pewnością współtworzący tegoroczny spektakl krakowski zespół SheeBan.

Spektakl pokazuje Irlandię przefiltrowaną przez taneczną wrażliwość zespołu ERIU oraz muzyczną zespołu SheeBan, czyli wielowymiarową i fascynującą, pełną energii, zadziorną, czasem melancholijną i tajemniczą. Zapraszamy!

Scenariusz i reżyseria – Agata Kowalczyk
Czas trwania: 60 min.
Premiera: 16.03.2018 r.

 

Zespół ERIU – działa w Krakowie od 2006 roku. Powstał z inicjatywy kilku pasjonatek tańca, które, oczarowane muzyką irlandzką, zapoczątkowały istnienie grupy. Na swoją patronkę wybrały Eriu – w mitologii celtyckiej boginię suwerenności i uosobienie Irlandii. Skupia tancerki o różnych zainteresowaniach i zawodach, których zamiłowanie do muzyki i tańca irlandzkiego owocuje ciekawymi rozwiązaniami scenicznymi oraz klimatycznymi choreografiami. Choreografem zespołu jest Agata Kowalczyk, tancerka z bogatym doświadczeniem scenicznym i pedagogicznym, absolwentka Instruktorskiego Kursu Kwalifikacyjnego w dziedzinie tańca ludowego.
www.eriu.art.pl
SheeBan – prawdziwa celtycka energia! Celtycka nuta płynie w niej, zapętla się i przechodzi w całkiem zaskakujące rozwiązania melodyczne i aranżacyjne, naszej muzyki nie sposób nazwać tradycyjną. Utwory oparte o najpiękniejsze irlandzkie i szkockie melodie, tajemnym sposobem zmieniają się w znane z filmów i współczesnej muzyki popularnej piosenki. Dzięki temu nasza muzyka jest w stanie zaskoczyć zagorzałych fanów celtyckiego folku oraz zabrać w piękną podróż na zieloną wyspę wszystkich „nowicjuszy”. W podróż, podczas której buty same podskakują a z twarzy „podróżnych”, szeroki uśmiech nie schodzi jeszcze długo po powrocie do domu.
Skład zespołu:
Nikodem Kler – gitara, bouzouki
Kinga Ostrowska – flety
Wojciech Perek – bas
Agnieszka Plewińska – skrzypce
Błażej Zadwórny – bodhran, cajon, dudy, oraz stompbox i łyżki
https://www.facebook.com/SheebanCelticBand/

 

Niedziela, 17.03.2019, Scena NCK
godz. 17:00

Bilet - 40 / 30 zł

Biuro Organizacji Widowni
telefon: 12 644 02 66 wew. 55
e-mail: REZERWACJA@NCK.KRAKOW.PL