01.08.2021

NH FEST // SCENA LETNIA: WIECZÓR PIOSENKI AUTORSKIEJ

NH FEST // SCENA LETNIA: WIECZÓR PIOSENKI AUTORSKIEJ

Wieczór piosenki autorskiej, podczas którego wystąpią:
Włodek Mazoń z zespołem oraz Drabina Jakuba Trio

Zaprasza – Basia Stępniak-Wilk

 

Włodek Mazoń z zespołem

Krakowski śpiewający autor i kompozytor, bard, opowiadający swoje „proste historie” przy akompaniamencie gitary i zwykle z towarzyszeniem wokalnym Renaty Jaśkowskiej. Laureat konkursów piosenki poetyckiej, m.in. przeglądu „Kwiaty na kamieniach” w Bytomiu i Poetycko Muzycznej Bitwy pod Gorlicami. Jego piosenki znajdziemy na autorskich płytach – ½ raju dotknąć, Naprzeciwko, O poranku.

Propagator polskiej piosenki, autor audycji „Muzyczne Zerkadełko”, którą prowadzi w krakowskim radiu Pallotti, a także współorganizator wędrującego festiwalu OSPA Otwarta Scena Piosenki Autorskiej. Jego koncerty przyciągają wielbicieli piosenki z nurtu „Krainy Łagodności”, a –  pisane przez Włodka notabene w rodzinnej Nowej Hucie – autorskie piosenki „Prosta historia” czy „Tramwaj niebieski” pobrzmiewają w górskich schroniskach, na szlakach, ale też w salach koncertowych, śpiewane wraz z publicznością.

Włodek Mazoń – gitara, śpiew
Renata Jaśkowska – śpiew
Marcin Motyka – gitara
Łukasz Polus – harmonijka
Robert Kawulak – bas

 

 

Drabina Jakuba Trio 

Muzyka tej krakowskiej grupy to z założenia połączenie piosenki autorskiej, folku i bluesa, ale od początku działalności Drabina Jakuba Trio ma własne charakterystyczne brzmienie i rozpoznawalny styl. Piosenki zespołu mają przede wszystkim nieść dobry przekaz, ale też prowokować do przemyśleń, podkreślając szacunek dla słowa. Obok nastrojowych ballad pojawiają się zatem energetyczne, żywiołowe protest songi – pisane w obronie człowieka, jego godności, w obronie Ziemi. Na koncertach możemy też usłyszeć piosenki Boba Dylana w autorskich, polskich wersjach językowych. Zespół tworzy trójka doświadczonych oraz wielokrotnie nagradzanych muzyków: wokalista i gitarzysta Paweł Dudzik (autor piosenek), gitarzysta Łukasz Belcyr (muzyk, występujący także m.in. z Kubą Badachem) oraz grający na harmonijkach ustnych Przemek Chołody (wieloletni harmonijkarz zespołu Stare Dobre Małżeństwo).

Drabina Jakuba Trio jest laureatem najważniejszych festiwali piosenki autorskiej w Polsce, m.in.: I nagroda na X. Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Turystycznej „Kropka” w Głuchołazach, I nagroda na XXIX. Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Turystycznej „Wrzosowisko” w Kędzierzynie-Koźlu, I nagroda na IX. Ogólnopolskim Festiwalu im. Wojtka Belona „Niechaj zabrzmi Bukowina” w Busku Zdroju, I nagroda – na V. Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Poetyckiej „Przy Kominku”. Na koncercie w Nowohuckim Centrum Kultury zabrzmią głównie utwory z debiutanckiej płyty Drugi obieg, a także premierowe piosenki Drabiny Jakuba Trio z przygotowywanego właśnie albumu Stella Maris.

Paweł Dudzik – śpiew, gitara
Maciej Salus – gitara
Przemek Chołody – harmonijka

Niedziela, 01.08.2021, duża scena plenerowa
godz. 18:00

Wstęp wolny

Informacje:

Biuro Organizacji Widowni
telefon: 12 644 02 66 wew. 55
e-mail: REZERWACJA@NCK.KRAKOW.PL