17.07.2024

WIDOK Z BLISKA – spotkania online

WIDOK Z BLISKA – spotkania online

wydarzenie w ramach Krakowskiego Festiwalu Tańca

Tegoroczny Krakowski Festiwal Tańca poprzedzi cykl trzech spotkań online, w ramach których osoby uczestniczące razem z prowadzącymi – Zuzanną Berendt i Anną Majewską – będą zgłębiać różne aspekty i warianty „bliskiej” perspektywy zajmowania się tańcem. Podczas spotkań bliskość zostanie potraktowana jako coś złożonego i ambiwalentnego – z jednej strony źródło solidarności, radości z bycia razem, intensywności doświadczenia, a z drugiej tarć i problemów, z którymi można uczyć się pozostawać.

Spotkania będą miały formułę warsztatowo-dyskusyjną i odbywać się będą za pośrednictwem platformy Zoom. Uczestnictwo nie wymaga wcześniejszego przygotowania. Zapraszamy osoby niezwiązane z tańcem i związane z nim na różne sposoby – praktyczne, teoretyczne, produkcyjne i towarzyszące.

Link do platformy zoom, na której odbywać się będą spotkania, podamy w dniu wydarzenia na SM Krakowskiego Centrum Choreograficznego. 

 

Spotkanie 1: 3 lipca, g. 19.00 
Pierwsze spotkanie będzie dotyczyć różnych form odbioru tańca „z bliska”. Porozmawiamy o afektywnych, cielesnych i zmysłowych doświadczeniach widzek choreografii. Zastanowimy się nad tym, jakie strategie patrzenia i czucia pozwalają osobom odbiorczym zbliżyć się do materii spektaklu lub performansu.

Spotkanie 2: 10 lipca, g. 19.00 
Podczas drugiego spotkania skupimy się na choreograficznych strategiach opowiadania o świecie przez pryzmat doświadczania go „z bliska”, czyli w oparciu o własne, osobiste doświadczenia. Zastanowimy się też nad tym, jakie relacje z odbiorcami ustanawiają takie strategie.

Spotkanie 3: 17 lipca, g. 19.00 
Trzecie spotkanie poświęcone będzie różnorodnym formom „bliskiej” współpracy między osobami praktykującymi choreografię. Porozmawiamy o rozwijanych przez nie strategiach współmyślenia, współtworzenia oraz dzielenia się wiedzą i zasobami. Zastanowimy się nad tym, jak budować sojusze w sprekaryzowanym polu polskiego tańca.

Środa, 03.07.2024, online - ZOOM
godz. 19:00

Środa, 10.07.2024, online - ZOOM
godz. 19:00

Środa, 17.07.2024, online - ZOOM
godz. 19:00

Wstęp wolny

Informacje: