23.03.2014

Warsztaty z Sylwią Hefczyńską-Lewandowską

23 marca 2014 r. (niedziela)
studio C4

Krakowskie Centrum Choreograficzne zaprasza na warsztaty tańca współczesnego z Sylwią Hefczyńską-Lewandowską dla tancerzy średniozaawansowanych i zaawansowanych.

 

23 marca 2014 r. (niedziela), studio C4

Krakowskie Centrum Choreograficzne zaprasza na warsztaty tańca współczesnego z Sylwią Hefczyńską-Lewandowską dla tancerzy średniozaawansowanych i zaawansowanych.

2 bloki 3-godzinne:
1030-1330
1430-1730

 

Zajęcia będą się składać z dwóch części. W pierwszej skupimy się na budowaniu materiału ruchowego. Będzie on uwzględniał elementy polskiej techniki tańca współczesnego; zmiany poziomów i kierunków działania, zawieszenia ruchów, nagłe zmiany jakości dynamicznych i rytmu, policentryzm górnej części ciała, zasady negacji i opozycji w ruchu, użycie ciężaru ciała z odpowiednim oddychaniem oraz motywację do ruchu. Całość posłuży nam jako baza wyjścia do dalszej pracy.
W drugiej części będziemy pracować nad obecnością sceniczną i różnymi jej aspektami – spontanicznością, koncentracją uwagi, wspólną przestrzenią, energią, czasowaniem oraz budowaniem relacji z partnerem.

 

Sylwia Hefczyńska-Lewandowska
Tancerka, choreografka, pedagożka. Od 1995 w zespole Śląskiego Teatru Tańca w Bytomiu. Ukończyła Akademię Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. W 2000 roku uzyskała dyplom tancerza zawodowego przyznawany przez Związek Artystów Scen Polskich. Od 2008 – doktor sztuk teatralnych. Adiunkt i prodziekan na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie. Regularnie prowadzi także zajęcia w ramach Międzynarodowej Konferencji Tańca Współczesnego i Festiwalu Sztuki Tanecznej w Bytomiu; jako pedagog współpracowała także z Państwową Szkołą Baletową w Bytomiu i z Wydziałem Tańca Swarthmore College w USA.

 

cena: 100 zł przy zgłoszeniu do 16 marca, 130 zł od 17 marca!

Więcej informacji: www.krakowskiecentrumchoreograficzne.pl

Invalid Displayed Gallery

Niedziela, 23.03.2014

Dział Artystyczny, pok. 113
telefon: 12 644 02 66 wew. 10
e-mail: artystyczny@nck.krakow.pl