04.12.2018

Warsztaty kreatywnego pisania – „Wyspiański”

Warsztaty kreatywnego pisania – „Wyspiański”

Kurs zakończony. Zainteresowanych prosimy o kontakt.

Warsztaty inspirowane literacką, teatralną i plastyczną spuścizną Stanisława Wyspiańskiego. To spotkania dla osób, które odczuwają potrzebę twórczego działania w dziedzinie literatury pięknej. Zarówno udział w zajęciach grupowych jak i indywidualnych konsultacjach nie wymaga pogłębionej znajomości biografii autora „Wesela” ani okresu Młodej Polski – to szerokie ramy kulturowe i obyczajowe dla realizacji własnych pomysłów, a niezbędne szczegóły na bieżąco w przystępnej formie będą prezentowane w czasie spotkań. Kurs zakończy uroczysta gala dla szerokiej publiczności, prezentująca finalne dokonania uczestników w ich własnej interpretacji, z udziałem Moniki Śliwińskiej – autorki biograficznej publikacji „Wyspiański. Dopóki starczy życia”.

Program warsztatów obejmuje czternaście zajęć dwugodzinnych, w czasie których każdy uczestnik będzie miał możliwość zapoznania się z wieloma gatunkami literackimi po to, by mógł znaleźć dla siebie dogodną formę wypowiedzi lirycznej lub narracyjnej, a także będzie mógł rozwijać te umiejętności, które dają realne szanse na odniesienie sukcesu i umożliwiają samorealizację. W programie zajęć: pisanie tekstów, analiza, dyskusja. Warsztaty są przygotowane także dla osób, które mają już za sobą pierwsze próby literackie, nie wierzą w swoje uzdolnienia i piszą do tzw. szuflady – prosimy o przyniesienie własnych prac.

Poszukiwania inspiracji pisarskich prowadzone będą nie tylko na stacjonarnych zajęciach w Nowohuckim Centrum Kultury, ale także podczas specjalnej lekcji w Muzeum Narodowym (13 października 2018 r. g. 11.30) – zwiedzanie wystawy „Wyspiański” z przewodnikiem.

 

od 02.10.2018 do 04.12.2018, sala 008
wtorek, czwartek, 18:00 - 20:00

50 zł - udział w kursie

Dział Edukacji
telefon: 12 644 02 66 wew. 35
e-mail: edukacja@nck.krakow.pl