17.11.2014

Warsztaty haftu koralikowego

Warsztaty haftu koralikowego

Haft koralikowy jest techniką pracochłonną, ale przynoszącą niezwykłe efekty. Pozwala na tworzenie wyjątkowej, jedynej w swoim rodzaju biżuterii. Ta technika wydaje się skomplikowana i trudna do opanowania, ale tak nie jest. Na kursie poznasz warsztat pracy, materiały i techniki haftu koralikowego, nauczysz się podstawowych ściegów oraz wykonasz kilka prac takich jak kolczyki, naszyjnik, pierścionek, broszka, bransoletka itp.

Program kursu obejmuje siedem dwugodzinnych spotkań :

  • Omówienie i przedstawienie podstawowych materiałów oraz narzędzi niezbędnych przy hafcie koralikowym. Poznanie podstawowych technik i ściegów: peyotle wsteczny parzysty, peyotle, murek klasyczny, pikotki klasyczne. Wykonanie podstawy zawieszki lub broszki.
  • Kontynuacja pracy nad poznawaniem technik haftu koralikowego z pierwszych zajęć. Dokończenie broszki lub zawieszki.
  • Utrwalanie umiejętności z technik haftu koralikowego, tworzenie bazy zawieszki, poznanie techniki tworzenia frędzli czyli ozdobnika pracy.
  • Utrwalanie umiejętności z technik haftu koralikowego, tworzenie bazy zawieszki, poznanie techniki tworzenia fantazyjnych pikotek czyli ozdobnika pracy.
  • Poznanie techniki ściegu peyotlowego parzystego płaskiego, tworzenie pierścionka lub bransoletki.
  • Poznanie techniki tworzenia sznurów metodą Herringbone na 2 koraliki, na 3 koraliki na 4 koraliki, na 6 koralików
  • Poznanie techniki tworzenia zapięcia beadingowego na bazie poprzednio zdobytych umiejętności.

Prowadzenie: Magdalena Tryańska – kulturoznawca.
Od kilku lat zajmuje się rękodziełem. Zaczynała od prostych kolczyków z koralików. Rozwijając swoje umiejętności poznała technikę haftu koralikowego, która stała się jej pasją i sposobem na życie. Tworząc biżuterię  stara się w każdej z nich zostawić cząstkę siebie. Prowadząc zajęcia, przekazuje  swoją wiedzę oraz umiejętności , tak jak i jej swoją wiedzę przekazała mentorka Grażyna Antoń (Tipika). Wyróżnienia: zajęcie trzeciego miejsca w konkursie organizowanym przez czasopismo Beading Polska http://www.beadingpolska.pl/prace-laureatow-i-uczestnikow-konkursu-urodzinowego-beading-polska-g-2.html

Koszt: 140 zł

Informacje i zapisy:
Dział Oświatowy pokój 201B
tel. 12 644 02 66 wew. 35
e-mail: oswiatowa@nck.krakow.pl

Poniedziałek, 17.11.2014

140 zł