17.04.2024

Vinyasa krama joga

Vinyasa krama joga

Vinyasa krama to rodzaj zajęć polegających na synchronizacji ruchu z oddechem. To oddech jest w niej najważniejszy i to on pociąga za sobą ruch. W praktyce łączone jest kilkukrotne wchodzenie do danej pozycji z trwaniem w niej. Nie staramy się osiągać idealnych, książkowych pozycji (asan). Każdy z nas jest inny, dlatego też asany powinny być dopasowane do każdego indywidualnie. Skupiamy się na łagodnej pracy, która wzmocni mięśnie, wprowadzając jednocześnie rozluźnienie.

W zajęciach może uczestniczyć każdy, niezależnie od stopnia sprawności fizycznej. Praktykę zaczynamy od skupienia naszej uwagi na oddechu, następnie przechodzimy do wykonywania asan (pozycji jogi) synchronizując ruch z oddechem, a kończymy krótkim relaksem w pozycji leżącej. Pracujemy zarówno z mięśniami powierzchownymi jak i głębokimi. Zajęcia są układane w taki sposób, żeby nie pominąć żadnej partii ciała oraz by po praktyce żadna jego część nie była przepracowana. Ciało powinno osiągnąć równowagę i harmonię.

Zajęcia dla osób w wieku 16 +.

17.30-18.45 – od podstaw & terapia jogą
To zajęcia dla osób, które chcą spróbować swojej przygody z jogą w bezpiecznej i komfortowej atmosferze, bez pośpiechu i z szerszym omówieniem pewnych zagadnień podstawowych.
To również grupa, w której praca nakierowana jest na terapeutyczną pracę jogową, czyli z uważnością na nasze kontuzje czy schorzenia w ciele. To zajęcia dla osób z bólami kręgosłupa, przepuklinami, bólami kolan i innymi dolegliwościami, które potrzebują użycia większej ilości pomocy w praktyce jogi, modyfikacji czy spokojniejszego tempa. To także zajęcia, podczas których zadbamy o solidne podstawy jogowe, które pomogą rozwijać dalszą praktykę.

18.50-19.55 – joga ogólna & zaawansowana
To zajęcia dla osób, które mają już za sobą pierwsze kroki jogowe, swobodnie czują się na macie i chcą pogłębić swoją praktykę.

Katarzyna Roik

zajęcia:

od 11.10.2023 do 19.06.2024, sala 204
środa, 17:30 - 18:45 od podstaw & terapia jogą
środa, 18:50 - 19:55 joga ogólna & zaawansowana

500 zł - opłata za semestr (możliwość płatności w 2 ratach: 2 x 250 zł; I rata do 30 września 2022 r., II rata do 30 listopada 2022 r.)
40 zł - jednorazowa wejściówka

podobne zajęcia