18/11/2023

„MikoMIAUki, MikoHAUki” – czyli Mikołaj dla przyjaciół ze schroniska

„MikoMIAUki, MikoHAUki” – czyli Mikołaj dla przyjaciół ze schroniska

Wspaniale jest dostać prezenty od Mikołaja, ale jeszcze lepiej samemu nim zostać. Jak to zrobić? Przygarnij lub nakarm! Przewodniczący Rady Miasta Krakowa już po raz piąty organizuje świąteczną zbiórkę dla krakowskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt i zaprasza mieszkańców Krakowa, uczniów i przedszkolaków do adopcji lub zapełnienia psich i kocich misek.

Schronisko dla bezdomnych zwierząt prowadzone przez Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami ma stałe potrzeby przez okrągły rok. – Jednak czas przedświąteczny otwiera szerzej nasze serca i chętniej pomagamy czworonożnym przyjaciołom – mówi Artur Buszek, wiceprzewodniczący Rady Miasta Krakowa. – Zbiórka „MikoMIAUki, MikoHAUki – przygarnij lub nakarm”, której jestem organizatorem, jest znakomitą okazją, by zrobić coś dobrego dla schroniskowych bezdomniaków. Oczywiście zwierzęta potrzebują przede wszystkim domu i poczucia bezpieczeństwa i dlatego najmocniej zachęcamy do adopcji. Przygarnij psa lub kota ze schroniska, a zdobędziesz największego przyjaciela! – przekonuje Artur Buszek i dodaje, że na tegorocznych plakatach zachęcających do zbiórki są zdjęcia kotki Rozalii i pieska Akiry, prawdziwych przedstawicieli swoich bezdomnych współtowarzyszy z krakowskiego schroniska, wykonane przez Filipa Radwańskiego.

Często jednak, mimo najszczerszych chęci, nie możemy zwierzętom podarować domu. Ale dzięki akcji „MikoMIAUki, MikoHAUki – przygarnij lub nakarm” każdy może stać się Mikołajem i zapewnić zwierzętom godne życie w schronisku. Przede wszystkim podarować to, co najpotrzebniejsze – dobrej jakości karmę, ale również koce, ręczniki, zabawki i inne psie akcesoria. A tak naprawdę, to podarować serce. Apelujemy, by każdy krakowianin i krakowianka zostali zwierzakowymi Mikołajami. Z pewnością odwdzięczą się czułym MIAU i wesołym HAU!
Prosimy o nieprzynoszenie kołder i poduszek z pierzem, dywanów, ani banerów. Więcej o potrzebach schroniska i jak można je wspomóc przeczytacie na stronie internetowej schroniska: https://www.schronisko.krakow.pl/Nasze_potrzeby,_czyli_jak_pom%C3%B3c/.

Zbiórka darów dla zwierzaków odbędzie się już po raz piąty i będzie trwała od 27 listopada do 15 grudnia. W tym czasie w wyznaczonych punktach miasta, w szkołach i przedszkolach, ale przede wszystkim w Urzędzie Miasta Krakowa przy pl. Wszystkich Świętych 3-4, będą przyjmowane dary dla zwierzaków. 

W Nowohuckim Centrum Kultury (al. Jana Pawła II 232) czekamy na dary codziennie w godz. 8.00-20.00, tuż obok portierni.

Miejsca zbiórki darów (od poniedziałku do piątku):

  • Wszystkich Świętych 3-4, Urząd Miasta Krakowa, gabinet Przewodniczącego Rady Miasta Krakowa, godz. 8-15
  • Kalwaryjska 9/15, Klub Sportowy Korona 1919, godz. 8-12 oraz godz. 15-18
  • Beskidzka 30, Młodzieżowy Dom Kultury im. K.I. Gałczyńskiego, godz. 10-18
  • Na Kozłówce 25, Miejsce Aktywności Mieszkańców, godz. 16-20

 

 

fot. Filip Radwański