17.10.2014

„Tomek Wachnowski – 30-stka po krakowsku”

wachnowski plakat

17 października 2014 r. (piątek), godz. 1900
sala teatralna

Koncert w Nowohuckim Centrum Kultury to swego rodzaju powrót do początków i szansa na spotkanie z przyjaciółmi z Krakowa, z których niektórzy pojawią się razem z Tomkiem na scenie, tworząc jedyny w swoim rodzaju i niepowtarzalny koncert. Zaproszenie przyjęli: Lidia Jazgar, która wcieli się w rolę gospodarza, Basia Stępniak-Wilk, Agata Ślazyk, Paulina Bisztyga, Marcin Daniec, Adam Ziemianin, Marcin Skrzypczak oraz muzycy – Bogdan Sabała, Piotr Bzowski i Tadeusz Leśniak z zespołem FORTET.

 

17 października 2014 r. (piątek), godz. 1900, sala teatralna

 

Koncert odbędzie się w ramach 50. Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie

Tomek Wachnowski – autor, kompozytor, gitarzysta, piosenkarz. Twórca słynnych „Śniegowic” i piosenki do Asterixa – „Ona nie widzi mnie”.
W 1986 roku na Studenckim Festiwalu Piosenki zajął 3 miejsce. Była to jedna z jego pierwszych nagród.
Potem zdobywał kolejne, m.in. OPPA w Warszawie, FPP w Opolu, Festiwal im. Jacka Kaczmarskiego „Nadzieja” w Kołobrzegu i ostatnio OFPA w Rybniku (2014, Grand Prix).
Występował i współpracował z zespołami Mr. Bober’s Friends, TBand, MrZoob, Krzysztofem Ścierańskim, Ryszardem Styłą, Marcinem Dańcem, Tadeuszem Woźniakiem, Zbigniewem Łapińskim, Elżbietą Adamiak, Andrzejem Poniedzielskim, Jerzym Filarem, Arturem Andrusem czy Wolną Grupą Bukowina i wieloma innymi. Jego piosenki śpiewają: Marcin Daniec, Szymon Zychowicz, Leszek Dranicki, Iwona Loranc, Marek Dyjak i inni.
Nagrał 5 autorskich płyt i przygotowuje następną.
 
Koncert w Nowohuckim Centrum Kultury to swego rodzaju powrót do początków i szansa na spotkanie z przyjaciółmi z Krakowa, z których niektórzy pojawią się razem z Tomkiem na scenie, tworząc jedyny w swoim rodzaju i niepowtarzalny koncert.
Zaproszenie przyjęli: Lidia Jazgar, która wcieli się w rolę gospodarza, Basia Stępniak-Wilk, Agata Ślazyk, Paulina Bisztyga, Marcin Daniec, Adam Ziemianin, Marcin Skrzypczak oraz muzycy – Bogdan Sabała, Piotr Bzowski i Tadeusz Leśniak z zespołem FORTET.

Usłyszymy stare i nowe piosenki w niejednokrotnie zaskakujących aranżacjach i wykonaniach przeplatane wspomnieniami o artystycznej drodze Tomka.
Pojawią się więc Warszawa, Kraków, Opole, Olsztyn, Chicago, Pekin, Dublin, Ateny no i oczywiście nie zabraknie Śniegowic… które niektórzy noszą w sercu.

bilety: 30 zł

Bilety i informacje:
Biuro Organizacji Widowni
tel. 12 644 02 66 wew. 55
e-mail:rezerwacja@nck.krakow.pl
Kasa czynna od poniedziałku do soboty w godz. 900-2000 (przerwa 1400-1430)
oraz na godzinę przed koncertem
tel. 12 644 02 66 wew. 56

wachnowski plakat

Piątek, 17.10.2014