17.12.2022

Teatr Tańca Terpsychora – Alicja w Krainie Czarów – spektakl taneczny

Teatr Tańca Terpsychora – Alicja w Krainie Czarów – spektakl taneczny

„O jejku, o jejku! Ale dzisiaj wszystko jest dziwne! A wczoraj było jak zwykle. Czyżby mnie coś ominęło tej nocy?” wykrzykuje zaskoczona Alicja, która z domowego zacisza przenosi się nagle do Krainy Czarów. Tutaj na każdym kroku spotkać można coś niecodziennego! Szalony Kapelusznik, Gąsienica, Królowa Kier, Kot z Cheshire to tylko kilka z postaci, które pojawiają się w tej barwnej i niejednoznacznej opowieści.

Zapraszamy do zaczarowanego świata, gdzie nic nie jest czarno białe, a rzeczy niemożliwe dzieją się na każdym kroku! „Alicja w Krainie Czarów” w wykonaniu Teatru Tańca Terpsychora to przepiękna historia malowana tańcem, oparta na motywach powieści autorstwa Lewisa Carrolla. Spektakl skierowany jest zarówno do młodszych jak i starszych widzów, ponieważ przygody Alicji są tak niezwykłe, że każdy z pewnością odnajdzie w nich coś dla siebie. Pozwólcie przenieść się do krainy marzeń, magii i tańca! Odważcie się podążyć za Białym Królikiem i odkryć niesamowite obrazy w prawdziwej Krainie Czarów – myślicie, że to tylko wyobraźnia? Skąd! Przecież „wszystko jest możliwe, trzeba tylko wiedzieć o sposobach”…

Reżyseria i inscenizacja: Agnieszka Stawicka
Choreografia: Agnieszka Stawicka, Zuzanna Nachyła, Maja Zawada, Małgorzata Cierlik
Dramaturgia, pantomima i ruch sceniczny: Gabriela Ślusarek
Przygotowanie baletowe: Ewa Kalita-Garstka
Scenografia: Marta Stawicka, Katarzyna Malcharczyk
Reżyser światła: Agnieszka Stawicka
Produkcja: Konrad Zawada

Spektakl w dwóch aktach. Łączny czas trwania około 2 godzin (w tym 15 minutowa przerwa).
 
„Alicja w Krainie Czarów” to połączenie różnych stylów i konwencji: tańca klasycznego, współczesnego oraz historycznego. Spektakl wykorzystuje wyłącznie taniec, ruch sceniczny i pantomimę. Nie zawiera dialogów, ani narracji. Wydarzenie jest odpowiednie dla dzieci powyżej 5 lat, młodzieży i dorosłych.

W przedstawieniu zaprezentują się również grupy dziecięce Młodego Teatru Tańca Terpsychora.

 

ORGANIZATOR WYDARZENIA:
Teatr Tańca Terpsychora

Sobota, 17.12.2022, Scena NCK
godz. 15:00
godz. 18:00

Biuro Organizacji Widowni
telefon: 12 644 02 66 wew. 55
e-mail: REZERWACJA@NCK.KRAKOW.PL