16/04/2019

SPACER pod koniec kwietnia!

SPACER pod koniec kwietnia!

Czterodniowy SPACER, czyli Festiwal Tańca Współczesnego rozpoczyna się 24 kwietnia 2019 r. W przestrzeniach NCK zagoszczą artyści z całego świata. Nie zabraknie spektakli, warsztatów, audycji a nawet… wspólnej tanecznej improwizacji na wolnym powietrzu! Zobaczcie jak SPACERowaliśmy rok temu i… do zobaczenia w NCK!

 


 

 

SPEKTAKLE

7 festiwalowych spektakli to przegląd różnych artystycznych wizji i form. Na dwóch scenach – Scena NCK oraz Studio KCC – wystąpią twórcy z kraju i zagranicy. Festiwal rozpoczną Iwona Olszowska i Paweł Konior – reprezentanci krakowskiej sceny. Z kolei finałowy pokaz to wyprodukowany w Nowohuckim Centrum Kultury w ramach projektu iCoDaCo “it will come later” surowy, przekraczający granice spektakl tańca współczesnego w międzynarodowej obsadzie (Lee Brummer, Mui Cheuk-Yin, Eddie Ladd, Joseph Lee, Weronika Pelczyńska, Imre Vass).

24 kwietnia
godz. 18:00, Studio KCC, bilet 25 zł
“Ewa i On”, Iwona Olszowska i Paweł Konior

godz. 19:00, Scena NCK, bilet 25 zł
“Solaris / pejzaże, parafrazy”, Stanisław Bromboszcz

bilet łączony – dwa spektakle 24 kwietnia – 35 zł

25 kwietnia
godz. 19:00, Scena NCK, bilet 35 zł
“Jungle”, Pink Mama Theatre
26 kwietnia
godz. 18:30, Studio KCC, bilet 25 zł
“ONE”, Durski, Kania, Stanek, Ustowska

godz. 20:00, Scena NCK, bilet 25 zł
“Rozkosz”, Teatr Rozbark

bilet łączony – dwa spektakle 26 kwietnia – 35 zł

27 kwietnia
godz. 20:00, Scena NCK, bilet 35 zł
“it will come later”, iCoDaCo

 

 

WARSZTATY

Dla tancerzy przygotowano warsztaty CIAŁOWANIE w dwóch odsłonach: 27-28 kwietnia – warsztaty dla początkujących oraz 25-28 kwietnia – warsztaty dla średnio i zaawansowanych. Zajęcia poprowadzą doświadczeni pedagodzy, choreografowie i aktywni tancerze – między innymi: Tomek Pomersbach, Paweł Konior, Iza Orzełowska, Imre Vass, Mui Cheuk Yin. Gwarantujemy nie tylko wymagające zajęcia, ale także przestrzeń do twórczej rozmowy i synergię pracy w zaangażowanej grupie.

 

OPEN BAND PRACTICE

27 kwietnia (sobota), o godzinie 19:00 przed NCK otwartą praktykę w formie improwizacji, z zaproszeniem publiczności do spontanicznego udziału, przeprowadzi The Yonis – żeński zespół taneczny. OBP to otwarta grupowa praktyka dla wszystkich miłośników ruchu, polegająca na wspólnej improwizacji. Wcześniejsze zapisy nie są wymagane – sam, z przyjacielem, z rodziną… przyjdź, ruszmy się i zatańczmy!

 

WYSTAWA

Fotografka Katarzyna Machniewicz dokumentowała proces powstawania krakowskiego spektaklu “it will come later” w ramach projektu iCoDaCo  2018-2020. Wystawa fotografii “STANY POŚREDNIE – PRZYSTANEK KRAKÓW” to zapis twórczych i tanecznych zmagań, będzie można ją oglądać w dniach 18 kwietnia – 12 maja 2019. Wstęp wolny.

 

Więcej informacji na stronie:
www.nck.krakow.pl/kcc/festiwalspacer/

 

Bilety i rezerwacje:
Biuro Organizacji Widowni
telefon: 12 644 02 66 wew. 55
e-mail: REZERWACJA@NCK.KRAKOW.PL