17/02/2019

Śnieżka – nasza reprezentantka na Światowy Dzień Kota

Śnieżka – nasza reprezentantka na Światowy Dzień Kota

17 lutego świętujemy dzień czworonogów mruczących, przymilnych ale też… posiadających ostre (bardziej lub mniej) pazurki! Koty. Dachowce i rasowe, leniwe niczym Garfield i zwinne jak Kobieta Kot. Jedno jest pewne – to prawdziwi panowie naszych domów i mieszkań, a ich ścieżek nie zna nikt…

Taką właśnie nieznaną nikomu ścieżką, prawie rok temu, przywędrowała do Nowohuckiego Centrum Kultury ONA. Na początku trochę przed nami uciekała, a nieśmiało zaglądała tylko na warsztat i rampę. Ale gdy tylko okazało się, że w NCK kotolubnych nie brakuje, a w miseczce (która pojawiła się znikąd, naprawdę!) zawsze czeka na NIĄ coś pysznego (i kto to ciągle przynosi i tak dba?! nie wiemy!) zadomowiła się na dobre. ŚNIEŻKA.

Dzisiaj po raz pierwszy – wszak czekaliśmy na ten wyjątkowy dzień – przedstawiamy Wam Śnieżkę oficjalnie. Jest już zadomowiona na 200%, a podczas wizyt u weterynarza zostały doleczone drobne infekcje kota-wędrowca.

Modelka światowej klasy. Strażniczka technicznej części budynku. Postrach okolicznych gryzoni. Żyj nam nie 9, a 100 żyć!