25/08/2018

Słoneczniki 2018 – oddaj głos na NCK!

Słoneczniki 2018 – oddaj głos na NCK!

Tylko do 9 września można oddawać głosy w internetowym plebiscycie na najlepsze inicjatywy dla dzieci! Portal czasdzieci.pl po raz kolejny organizuje plebiscyt, w którym Nowohuckie Centrum Kultury zostało nominowane w aż dwóch kategoriach – „Język” oraz „Sztuki wizualne”.

W obu kategoriach nominowano naszą sztandarową imprezę dla dzieci, która tradycyjnie już odbywa się w ferie zimowe – Festiwal Teatrów dla Dzieci. To wyjątkowe wydarzenie, dzięki któremu najmłodsi (już od 6 miesiąca życia!) mogą obcować z magicznym światem teatru, różorakich form przekazu, nie tylko jako widzowie, ale także aktywni twórcy. Na Festiwal przyjeżdżają najlepsze teatry dziecięce z całej Polski, a najlepszy spektakl wybierają młodzi odbiorcy.

Podczas tegorocznej edycji Festiwalu odbyło się 10 spektakli na Scenie NCK, dwa pokazy dla naj-najów (najmłodszych maluszków), liczne warsztaty kreatywne i teatralne. Przedstawienia zobaczyło prawie 5 tysięcy dzieciaków!

 

Głosuj na „Festiwal Teatrów dla Dzieci 2018” w Plebiscycie SŁONECZNIKI <kliknij>

 

Najmłodsi widzowie za najlepszy spektakl podczas Festiwalu Teatrów dla Dzieci 2018 uznali przedstawienie Teatru im. Adama Mickiewicza z Częstochowy pt. „Gałganiarz i Patyczek”, autorstwa Roberta Dorosławskiego. To klasyczna, kolorowa bajka, która w piękny i poetycki sposób mówi o zmaganiu się człowieka z przeciwnościami losu i przenikaniu się dobra i zła. Akcja rozgrywa się w małym miasteczku, z całym jego pięknym i jednocześnie ubogim anturażem: zaułkami, piwniczymi izbami, gospodą. Dzięki magicznej Katarynce poznajemy historię złego i chciwego Gałganiarza oraz biednego sieroty Antosia – Patyczka, który marzy o kochających rodzicach i ciepłym kącie.

Podczas Festiwalu pokazano także takie hity jak „Przygody Koziołka Matołka” (Teatr Lalki i Aktora Kubuś z Kielc), „Calineczka” (Teatr Maska z Rzeszowa), „Jaś i Małgosia” (Teatr Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana z Będzina) czy „Kiedy Króla boli ząb” (Teatr Lalek Rabcio z Rabki-Zdroju). Już trwają prace nad kolejną edycją festiwalu!