28.06.2015

Skwer Sportów Miejskich w Nowej Hucie!

Budżet Obywatelski – Kraków 2015

Na liście projektów zgłoszonych do głosowania w ramach Budżetu Obywatelskiego Kraków 2015 pojawił się i taki, który ma na celu rewitalizację zaniedbanego terenu za Nowohuckim Centrum Kultury!

 

Budżet Obywatelski – Kraków 2015

Na liście projektów zgłoszonych do głosowania w ramach Budżetu Obywatelskiego Kraków 2015 pojawił się i taki, który ma na celu rewitalizację zaniedbanego terenu za Nowohuckim Centrum Kultury!

Co?
Projekt zakłada stworzenie wysokiej jakości otwartą i wielofunkcyjną przestrzeń rekreacyjno-sportową, obejmującą m.in. profesjonalny skatepark, urządzenia workout, parkourpark, arenę do tańca oraz inne urządzenia mobilizujące do aktywności ruchowej (np. skałki do bezasekuracyjnej wspinaczki) – wybrane i uzgodnione w procesie konsultacji społecznych. Aby ostateczny efekt był jak najlepszy, w realizację projektu pomysłodawcy chcą zaangażować zarówno mieszkańców, projektantów, służby miejskie, jak i sportowców oraz zawodników sportów miejskich.

Dlaczego?
W Krakowie wciąż brakuje bezpiecznych miejsc dla entuzjastów różnych form aktywności fizycznej – Skwer Sportów Miejskich jest odpowiedzią na takie zapotrzebowanie. Skwer pozwoli na aktywizację mieszkańców (bez względu na wiek!), rozwój miejskich dyscyplin sportowych, a także będzie interesującym pomysłem na spędzanie wolnego czasu.
A dodatkowo odciąży i ochroni typowo miejską infrastrukturę przed eksploatowaniem jej w niewłaściwy sposób.

Gdzie?
Projekt zakłada budowę Skweru na terenie położonym na tyłach budynku Nowohuckiego Centrum Kultury, tuż obok Placu Centralnego i Łąk Nowohuckich. W bezpiecznej i nieinwazyjnej odległości od budynków mieszkalnych, a jednocześnie blisko centrum dzielnicy i komunikacji miejskiej.
Teren przeznaczony pod Skwer Sportów Miejskich jest obecnie niezagospodarowany i ulega degradacji, ale nie można mu odmówić sporego potencjału. Jeśli uda się zrealizować projekt, Kraków zyska kolejny przyjazny, estetyczny i dobrze zagospodarowany teren służący mieszkańcom i ich pasjom!

Dla kogo?
To projekt dla każdego! Ze Skweru Sportów Miejskich będzie można korzystać bez względu na wiek i umiejętności!  Spotkanie z przyjaciółmi? Spacer z wnukiem? Aktywny odpoczynek po pracy? Na Skwerze Sportów Miejskich będzie to możliwe!

Jak?
Z Waszą pomocą – ludzi, którzy chcą, aby ich otoczenie się pozytywnie zmieniało! Oddając swój głos w Budżecie Obywatelskim 2015, głosujcie na projekt nr 3 (lista projektów ogólnomiejskich). Głosować można od 20 do 28 czerwca, w Internecie lub w wyznaczonych punktach!
Druga taka okazja na Skwer Sportów Miejskich dla Krakowa może się nie powtórzyć!
Więcej informacji o projekcie na www.skwernck.pl

Sobota, 20.06.2015

Niedziela, 21.06.2015

Poniedziałek, 22.06.2015

Wtorek, 23.06.2015

Środa, 24.06.2015

Czwartek, 25.06.2015

Piątek, 26.06.2015

Sobota, 27.06.2015

Niedziela, 28.06.2015

Dział Artystyczny, pok. 113
telefon: 12 644 02 66 wew. 10
e-mail: artystyczny@nck.krakow.pl